13.02.2014

Nadchodzi kres placówek bankowych?

Będziemy nadal poszukiwać partnerów, ale nie za wszelką cenę - mówi Tomasz Majewski, dyrektor Departamentu Dystrybucji Pośredniej Getin Banku.

Wiele banków szuka oszczędności poprzez redukowanie liczby placówek. Czy w Getin Banku jest podobnie?
Wraz z rozwojem innych kanałów kontaktu z bankiem (internet i punkty samoobsługowe – przyp. red.), jest to nieuchronne. Pytanie dotyczy dwóch aspektów: kiedy i w jakiej skali to nastąpi. Uważam, że potrzeba co najmniej jednego pokolenia, aby można mówić o znaczącym zredukowaniu liczby placówek. Placówki będą znikać systematycznie z rynku wraz ze zmianą pokoleniową. A czy znikną wszystkie? Nie jestem o tym przekonany, ponieważ ludzie samoistnie tworzą społeczności i oczekują spotkania z innymi osobami.

Tomasz Majewski, Dyrektor Departamentu Dystrybucji Pośredniej, Getin Bank Fot. Getin Bank

Uważam, że potrzeba co najmniej jednego pokolenia, aby można mówić o znaczącym redukowaniu liczby placówek.
Tomasz Majewski, dyrektor Departamentu Dystrybucji Pośredniej Getin Banku

Czy franczyza może pomóc bankom ograniczyć koszty?
Franczyza jest możliwą ścieżką rozwoju sieci dystrybucji. Dzięki niej banki zmniejszają swoje koszty utrzymania punktu dystrybucyjnego, a równocześnie mogą utrzymywać wysoki poziom usług i zapewniać rzetelną obsługę klientów. Nie stawiamy sobie celu, aby rozbudowywać sieć franczyzową za wszelką cenę. Jesteśmy zainteresowani zwiększaniem liczby placówek poprzez nawiązanie współpracy z osobami, które dobrze rokują. Mam tutaj na myśli zapewnienie odpowiedniego standardu obsługi klienta i nastawieniu na osiągnięcie założonych celów biznesowych. Rozwój sieci jest jednym z naszych celów, jednak nie ustawiamy sobie konkretnych założeń ilościowych.

Rozmawiał (gum)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0