Spar działa w trzech formatach. Być może już wkrótce doczekamy się czwartego - największego, pod nazwą InterSpar.
Niedziela
16.02.2014
Lewiatan nie dał rady. Czy Spar, który go zastąpił, spełni oczekiwania klientów? Pomóc mają godziny otwarcia.
 

Liszki to licząca 16 tys. mieszkańców gmina wiejska położona między Krakowem i Oświęcimiem. Właśnie przy trasie łączącej oba miasta i prowadzącej do lotniska w Balicach znajduje się nowo otwarty sklep Spar. Wcześniej mieszkańcy również mogli robić w tym miejscu zakupy, tylko że pod szyldem Lewiatan. Tym razem punkt został przejęty przez nowych właścicieli - braci Machaczka, którzy zdecydowali się na zawarcie umowy franczyzowej z inną siecią. To nie jedyna zmiana. Spar w Liszkach będzie pierwszym sklepem sieci działającym całą dobę.
- Moje wieloletnie doświadczenie zawodowe – praca dla stacji paliw – pozwoliło mi precyzyjnie przeanalizować lokalizację pod kątem biznesowym, dostrzec jej zalety i słabe punkty oraz ocenić potencjał placówki. Natomiast brat, z wykształcenia architekt, zaproponował najlepsze pod względem wizualnym i funkcjonalnym rozwiązania adaptacyjne lokalu. Nasz koncept jest diametralnie inny od supermarketu, który mieścił się tu wcześniej, placówka zdecydowanie wyróżnia się też na tle lokalnej konkurencji nie tylko wyglądem, ale i ofertą. Ponadto nasz Spar jest jedynym sklepem całodobowym w promieniu 15 km – dodaje Robert Machaczka, właściciel.

- Uruchomiliśmy również autorski koncept gastronomiczny z kawą, hot-dogami, zapiekankami i wyselekcjonowanymi ciastami z pobliskich cukierni. To się sprawdza. Natomiast system Drive&Shop jest jeszcze mało popularny w Polsce, ale zdecydowanie wzbudza zainteresowanie. W naszym sklepie w godzinach od 22 do 6 rano można robić zakupy bez wysiadania z auta. Klienci są zaskoczeni, ale pozytywnie - dodaje Robert Machaczka.

Sklep funkcjonuje na powierzchni 260 m2 i posiada 4 kasy. W budynku znajduje się bankomat, apteka, w pobliżu natomiast specjalistyczna przychodnia lekarska. W najbliższych tygodniach w placówce stanie lottomat, pojawi się również możliwość doładowania telefonu oraz opłacenia rachunków.

(dw)