Franczyzodawcy się szkolą

Spotkania z cyklu Best Franchise to wyjątkowe forum wymiany poglądów i doświadczeń. Niedostępne nigdzie indziej szkolenia i warsztaty pomagają menedżerom ds. franczyzy w codziennej pracy, a także wskazują jak najlepiej zarządzać i rozwijać system franczyzowy.
Monika Dąbrowska, prezes Polskiej Organizacji Franczyzodawców
Czwartek
20.02.2014
Udział w Best Franchise to nie tylko wymiana poglądów i doświadczeń, ale także jedyna szansa na szkolenia dla menedżerów sieci – mówi Monika Dąbrowska, prezes POF.
 

Jaką rolę spełnia konferencja Best Franchise, której już drugą edycję organizuje w marcu Polska Organizacja Franczyzodawców?
Jesień stoi pod znakiem Targów Franczyzy - imprezy dedykowanej przedsiębiorcom zainteresowanym poprowadzeniem biznesu na licencji franczyzowej. W jednym miejscu odwiedzający mają szansę porozmawiania z przedstawicielami ponad stu sieci i porównania wszystkich ofert. Dodatkowo potencjalni franczyzobiorcy biorą udział w wykładach, na których mogą dowiedzieć się jak wybierać franczyzodawcę i weryfikować opłacalność biznesu. W wiosennej konferencji Best Franchise biorą z kolei udział franczyzodawcy - menedżerowie i właściciele sieci. W trakcie dwudniowych seminariów spotkają się około stu przedstawicieli firm działających na licencji. Reprezentują oni większość branż, dlatego bardzo cenna jest wymiana poglądów i doświadczeń z różnych sektorów gospodarki. Na przykład franczyzodawcy z branży gastronomicznej dzielą się doświadczeniami związanymi z wprowadzeniem do swoich sieci możliwości realizowania zamówień składanych przez internet. Konferencja jest o tyle wyjątkowa, że łączy spotkanie menedżerów sieci partnerskich i franczyzowych ze specjalistycznymi szkoleniami.

Jakie tematy będą poruszane przez wykładających ekspertów?
W gronie ekspertów znajdą się prawnicy, specjaliści ds. marketingu, psychologowie oraz trenerzy biznesu. Wszystkie wykłady dotyczą praktycznych kwestii związanych z zarządzaniem siecią. Będzie m.in. mowa o zapisach prawnych regulujących wysokość cen w placówkach franczyzowych. Chodzi o to, jak prowadzić politykę cenową zgodnie z prawem, aby uniknąć takiej kary, jaką UOKiK nałożył na Sphinx. O skutecznym geomarketingu opowie przedstawiciel firmy badawczej GfK Polonia, zaś o korzystnych rozwiązaniach podatkowych w sieciach franczyzowych - doradca podatkowy z Advicero Tax. Gościem specjalnym pierwszej edycji konferencji był w 2013 roku prof. Grzegorz Kołodko. Tym razem jednym z prelegentów będzie Wojciech Eichelberger, psycholog, trener, autor publikacji dotyczących prowadzenia biznesu.

rozmawiał (dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Tani biznes dla początkującego

Jaki jest szacunkowy koszt otwarcia placówki partnerskiej w Nest Banku? Czy Bank narzuca wyposażenie lokalu i koszty z tym związane?

82 wypowiedzi
ostatnia 17.06.2018
Damskie torebki

Jeśli torebki to tylko Liu Jo! I oczywiście oryginalne :) Tak jak moja poprzedniczka :) https://ubierzsie.com/liu-jo Nie mogę złego słowa na nie powiedzieć. Biznes...

18 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Czy warto otworzyć sklep odzieżowy?

jesli tylko wiesz, że twój produkt jest unikalny lub w naprawdę dobrej cenie to oczywiście :) bez porządnej analizy swot nie ma się natomiast co pchać w ecommerce. Bo...

33 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Mam lokal / Szukam pomysłu na biznes

Może branża spożywcza? Przetwórstwo owoców i warzyw. Jakbyście szukali solidnych maszyn do pakowania soków to znajdziecie je w Bag In Box z Lublina...

427 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!!

Zastanawiałam się jeszcze nad tym... Może warto zainwestować w ziemię pod uprawę? Wiem, że to ciężka praca, ale jeśli dobrze to zaplaujesz, to można na tym zarobić....

119 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Great assignment help team provide the java assignment help with the experiences writer in the possible minimal price. In the usa, uk. australia etc, our writer is well...

55 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Prezent na dzień dziecka

Baloniki są super! U nas było przyjęcie dla dzieci w rodzinie i własnie one zrobiły furorę, aż nie zaczęliśmy otwierać prezenty. ;) Na takie przyjęcia obowiązkowo...

2 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Dziękuję za informacje! Szukałem i nie mogłem znaleźć. Pomogłeś mi! dqfansurvey

55 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018