26.02.2014

Przyjemne z pożytecznym

Franczyzobiorcy EZO Edukacja zarabiają na organizacji zajęć edukacyjnych na urodzinach i półkoloniach.

Główne motto firmy to Eksperymentuj, Zrozum, Oblicz. Chodzi oczywiście o podejście do nauczania matematyki i fizyki, bo właśnie tym zajmują się partnerzy szkoły EZO. Franczyzodawca zajmuje się sprzedażą licencji od niespełna roku, jednak Małgorzata Grabis, krakowska matematyk i fizyk, a zarazem właścicielka konceptu, program nauczania układała przez kilkanaście lat. Obecnie uczniowie biorą udział w jednym z siedmiu poziomów nauczania. Wkrótce powstaną kolejne, dedykowane starszym uczniom.

książki EZO Fot. EZO

Zainteresowani współpracą muszą przejść obowiązkowe szkolenie z prowadzenia zajęć matematyki (3-8 dni) i fizyki (2-8 dni), które odbywają się w Krakowie lub Wrocławiu.

- Nasze zajęcia mogą odbywać się na półkoloniach, w przedszkolach, centrach edukacji, a nawet na urodzinach. Ciekawym pomysłem jest także nauka przez zabawę w kawiarniach przeznaczonych dla rodziców z dziećmi. Zajęcia nie muszą się odbywać we własnym lokalu, co obniża koszt inwestycji, ale na przykład w wynajętych salach, które są już przystosowane do nauczania i wyposażone, na przykład w stoliki i krzesełka i biurko. W przypadku własnego lokalu konieczne jest jednak zapewnienie szkole trzech pomieszczeń. W dwóch odbywają się lekcje, trzecie pełni natomiast funkcję poczekalni dla rodziców – wyjaśnia Joanna Grodecka, współwłaścicielka firmy Edukacja EZO.

Na razie z franczyzodawcą, który zarządza dwiema własnymi placówkami, współpracuje dwóch partnerów. W tym roku ma do tego grona dołączyć minimum czterech przedsiębiorców, m.in. z Warszawy, Łodzi, Wrocławia i Krakowa. Partnerzy poszukiwani są także w mniejszych miastach. Biznes, zdaniem właściciela systemu, sprawdzi się w mieście liczącym ok. 100 tys. mieszkańców w lokalizacji na osiedlu lub w centrum. W największych miastach nie jest wymagany lokal w centrum, ze względu na wysokie koszty najmu.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0