Franczyzodawca pomaga w zaprojektowaniu lokalu oraz w naborze i przeszkoleniu personelu, zapewnia również pełne wsparcie marketingowe.
Sobota
01.03.2014
Damska odzież marki S’Canto dostępna jest w sklepach mono- i multibrandowych. Oba formaty różnią się kwotą inwestycji.
 

Austriacka sieć S'Canto produkuje i sprzedaje damską odzież biznesową. Ubrania marki, oprócz Austrii, dostępne są również we Francji, Rosji, na Ukrainie i Słowacji, a od roku również w Polsce. Do końca 2014 roku sieć w naszym kraju ma się powiększyć o trzy kolejne sklepy franczyzowe, marka pojawi się także w 10 sklepach multibrandowych.

- Prowadzimy negocjacje z potencjalnymi franczyzobiorcami, którzy mają poprowadzić sklepy S'Canto w Warszawie, Gdańsku, Białymstoku, Zielonej Górze i Szczecinie. Cały czas rozmawiamy również z partnerami, którzy są zainteresowani wstawieniem naszych ubrań do swoich sklepów multibrandowych – wyjaśnia Justyna Szczapińska – Kreuschner, współwłaściciel S'Canto Poland.

Lokal, w którym powstanie sklep S'Canto powinien mieścić się w okolicy, gdzie znajduje się dużo biur, banków i urzędów. Dobra lokalizacja, to również galerie handlowe i główne ulice miast. Optymalna powierzchnia sklepu to 40-50 m2. S'Canto nie pobiera od franczyzobiorców opłat za przystąpienie do sieci ani opłat miesięcznych.

- Koszty inwestycji i warunki współpracy ustalane są indywidualnie, w zależności od typu lokalizacji i powierzchni sklepu partnera. Na inwestycję można przeznaczyć zarówno 20 tys. zł, jak i 100 tys. zł – mówi Justyna Szczapińska-Kreuschner.

(mak)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.