White & Beauty na przestrzeni dwóch ostatnich lat otworzył 24 placówki. W roku 2014 firma planuje otworzyć kolejne 20 punktów.
Czwartek
06.03.2014
Inwestycja w gabinet kosmetyczny, w którym będzie realizowana usługa wybielania zębów, wynosi 50 tys. zł.
 

Jak cię widzą, tak cię piszą - choć większość osób nie przyznaje się do oceniania innych po wyglądzie, coraz więcej i częściej inwestujemy w swój wizerunek. Korzysta z tego White & Beauty - sieć gabinetów specjalizujących się w laserowym wybielaniu zębów. W Polsce działa już 24 placówek tej marki. White & Beauty bazuje na zagranicznych wzorcach, w USA i Europie Zachodniej wybielanie zębów wyszło poza stomatologię stając się odrębną usługą kosmetyczną.
- W przeciągu kilku następnych lat rynek wybielania zębów w Polsce ulegnie diametralnej zmianie, tak jak to się stało na zachodzie Europy, gdzie 90 proc. klientów wybiela zęby w gabinetach kosmetycznych. To zasługa ceny zabiegu, która zwykle jest o połowę niższa, niż u stomatologów – mówi Dariusz Durlik, koordynator ds. rozwoju sieci. Najtańsza usługa wybielania zębów w gabinecie White & Beauty kosztuje 99 zł.

Właściciele salonów kosmetycznych w miastach do 100 tys. mieszkańców mogą założyć punkt White & Beauty Spot. Wymaga to wydzielenia pomieszczenia zabiegowego o powierzchni minimum 10 m2. W tym wypadku biznes będzie kosztował 15 tys. zł, miesięczna opłata franczyzowo-marketingowa wyniesie 200 zł. W miastach powyżej 100 tys. mieszkańców możemy założyć gabinet White & Beauty, potrzebny do tego jest lokal o powierzchni ok. 40 m2. Koszt inwestycji wyniesie wtedy 50 tys. zł, a miesięczna opłata franczyzowa 600 zł. W tym wariancie wyposażenie gabinetu pozwala na obsługę dwóch klientów jednocześnie.

Zarówno w gabinetach White & Beauty jak i punktach White & Beauty Spot stosowana jest brytyjska metoda wybielania zębów Lucid Ray. Na ten moment White & Beauty jest jedyną firmą w Polsce stosującą tą właśnie metodę. Obsługi aparatury franczyzobiorca uczy się na dwuetapowym szkoleniu, po którym uzyskuje certyfikat Lucid Ray. White & Beauty posiada licencję od brytyjskiego partnera, na podstawie której wystawia certyfikaty. Szkolenie jest podzielone na część teoretyczną i praktyczną, która pozwala opanować obsługę aparatury Lucid Ray. – Natura pracy powoduje, że mile widziani są franczyzobiorcy z doświadczeniem w branży kosmetycznej, ale jego brak nie stanowi przeszkody w prowadzeniu gabinetu – dodaje Dariusz Durlik.

- Ciągle rozwijamy naszą ofertę. Umożliwiamy franczyzobiorcom łączenie kilku biznesów. W jednym z punktów przy gabinecie kosmetycznym W&B powstało solarium – podaje przykład koordynator ds. rozwoju sieci White & Beauty.

(mbw)


Maksymilian Wudecki, doradca we franczyzie
Maksymilian Wudecki
doradca we franczyzie