Świat Singla działa na warszawskim rynku od 5 lat, teraz firma zamierza rozszerzyć swoją działalność na kolejne miasta.
Niedziela
09.03.2014
Biznes matrymonialny jest jak związek partnerski - franczyzodawca oczekuje trwałej relacji, a nie jednorazowej przygody.
 

Mimo możliwości nawiązania szybkiej relacji dzięki różnym portalom internetowym, nie maleje popularność tradycyjnych biur matrymonialnych. Wynika to z faktu, że wielu klientów oczekuje trwałego związku. Świat Singla już od pięciu lat pomaga znaleźć miłość mieszkańcom Warszawy i okolic. Teraz firma chce wyjść ze swoimi usługami do kolejnych miast, a nawet za granicę.

- Nasi klienci to ludzie wykształceni, niezależni i atrakcyjni, którzy nie mają czasu i zbyt wielu sposobności poznania nowych osób, dlatego korzystają z pomocy biura matrymonialno-zapoznawczego – wyjaśnia właścicielka Świata Singla, Katarzyna Kubowicz. - Poza tym w ofercie biura są także szkolenia pomagające w znalezieniu partnera tzw. „dating coaching”, a plany na dalszą przyszłość przewidują wydawanie gazety z branży matrymonialnej.

Opłata za przystąpienie do sieci tworzonej przez Świat Singla wynosi 4,5 tys. zł, franczyzobiorca musi też wnosić opłatę miesięczną - niespełna 200 zł, która pokrywa koszty obsługi informatycznej oraz pozycjonowania strony www. Franczyzobiorca szkoli się z prowadzenia rozmów z klientami, otrzymuje również wzory umów i ankiet przygotowanych przez socjologów i psychologów.

Właścicielka Świata singla twierdzi, że internetowe serwisy randkowe nie są konkurencją dla stacjonarnych biur matrymonialnych, bo usługi biur matrymonialnych różnią się od tych oferowanych przez internet.
- Przewaga stacjonarnych biur matrymonialnych nad internetowymi serwisami randkowymi tkwi nie tylko w bezpośrednim kontakcie i indywidualnym doborze partnera, ale przede wszystkim w weryfikacji osób. Większość użytkowników serwisów randkowych nie podaje na swoich profilach prawdziwych danych, a niskie opłaty dodatkowo przyciągają oszustów, którzy szukają wyłącznie przygody seksualnej. W przypadku biura takiego jak Świat Singla sama cena weryfikuje klienta, dlatego w przeciwieństwie do internetowych serwisów nie trafiają do nas osoby przypadkowe, a zdecydowane na stały związek - wyjaśnia Katarzyna Kubowicz.

(mak)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.