12.03.2014

Kariera brokera

CE Brokers oferuje gwarancje ubezpieczeniowe. Czy rynek wart miliony złotych zagospodarują partnerzy firmy?

CE Brokers funkcjonuje jako broker ubezpieczeniowy na polskim rynku od 2000 roku. Wrocławska firma specjalizuje się w gwarancjach ubezpieczeniowych – produkcie finansowym stworzonym dla firm, które zabezpieczają kontrakty. CE Brokers udziela trzech rodzajów gwarancji ubezpieczeniowych:

cebrokers Fot. cebrokers

W ofercie CE Brokers znajdziemy także ubezpieczenia firmowe oraz OC działalności.

  • gwarancja zapłaty wadium - zwalnia oferenta (podmiot przystępujący do przetargu) z konieczności wpłacenia wadium organizatorowi przetargu;
  • gwarancja należytego wykonania kontraktu - zapewnia inwestorowi wypłatę określonej kwoty, jeżeli wykonawca nie wywiąże się z kontraktu, tj. nie wykona go właściwie lub w terminie; posiadanie takiej gwarancji podnosi wiarygodność wykonawcy;
  • gwarancja należytego usunięcia wad i usterek - zabezpiecza beneficjenta, w przypadku, gdy przedmiot kontraktu został wykonany w terminie, jednak jego jakość jest niezadowalająca lub gdy wady ujawnią się po odbiorze końcowym, a wykonawca uchyla się bądź nie jest w stanie usunąć powstałych usterek.

 

- Działamy na rynku gwarancji ubezpieczeniowych wartym kilkaset milionów złotych rocznie. Wyspecjalizowaliśmy się w tych usługach, bo wiemy, że to specyficzny, ale za to ambitny rynek - twierdzi Maciej Gajec, dyrektor operacyjny CE Brokers.

Od tego roku właściciele firmy postanowili rozwijać się we franczyzie. Przyszli franczyzobiorcy mogą liczyć m.in. na szkolenia z zakresu ubezpieczeń oraz dostęp do systemu zarządzania kontaktami z klientami. Praca brokera wymaga także zakupu smartfona i laptopa. - Obecnie poszukujemy 12 partnerów, głównie w miastach wojewódzkich. Franczyzobiorca nie ponosi żadnych opłat. Przewidujemy, że w drugim roku działalności partner zarobi 10 tys. zł miesięcznie – dodaje Maciej Gajec.

(pz)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0