Usługi wykonywane przez franczyzobiorców SteamArt są oszczędne i ekologiczne. Ma to duże znaczenie przy merytorycznej ocenie wniosków dotacyjnych, jeśli nasi partnerzy próbują pozyskać środki na rozpoczęcie działalności z Unii Europejskiej, urzędu pracy czy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.
Michał Hemmerling, prezes zarządu spółki SteamArt.
Środa
12.03.2014
Ekologiczne rozwiązania SteamArt sprawdzają się także za granicą. O rozwoju firmy na terenie Unii Europejskiej opowiada Michał Hemmerling, prezes SteamArt.
 

Czy franczyzobiorcy SteamArt zawieszają swoją działalność na okres zimy?
Mobilni partnerzy wykorzystujący rozwiązania proponowane przez SteamArt mogą prowadzić działalności przez cały rok. Istotny jest taki dobór urządzeń, który pozwoli wykonywać usług zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz obiektów. W ten sposób wyeliminujemy sezonowość wynikającą z niesprzyjającej pogody.

Dbacie o ekologiczny wizerunek firmy. Jakie rozwiązania pozwalają wam określać się jako biznes przyjazny środowisku?
Stosowana przez naszych franczyzobiorców technologia parowa pozwala na wykonywanie usług sprzątania i mycia przy zużyciu niewielkiej ilości wody. Na przykład przy myciu zewnętrznym auta sprzęt zużyje tylko dwa do czterech litrów wody. Dla porównania, tradycyjne mycie auta wiąże się z zużyciem ok. 50 litrów, myjąc samochód raz w miesiącu wylejemy w ten sposób ponad 600 litrów wody rocznie. Dodatkowo wysoka temperatura oraz ciśnienie pary redukcję ilość stosowanej chemii, która często zawiera niebezpieczne i szkodliwe dla środowiska substancje. Usługi wykonywane przez franczyzobiorców SteamArt są oszczędne i ekologiczne. Ma to duże znaczenie przy merytorycznej ocenie wniosków dotacyjnych, jeśli nasi partnerzy próbują pozyskać środki na rozpoczęcie działalności z Unii Europejskiej, urzędu pracy czy Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Oprócz polskiego rynku, firma rozwija się także w Danii. Czy planujecie dalszą rozbudowę sieci poza granicami kraju?
Mamy ponad stu franczyzobiorców. Jest to najlepszy dowód na to, że biznes jest rentowny, a nasze usługi cieszą się popularnością. Dlatego zdecydowaliśmy się wyjść poza Polskę. Do tej pory udało nam się nawiązać współpracę z przedsiębiorcami z Danii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Niemiec oraz Norwegii. Naszym celem jest promowanie ekologicznych rozwiązań mobilnej myjni także w pozostałych krajach Unii Europejskiej.

Z jakimi kosztami musi się liczyć osoba, która chce zostać franczyzobiorcą SteamArt?
Wysokość inwestycji zależy od kilku czynników. Jednym z nich jest forma współpracy. Wyposażone auto najczęściej finansowane jest leasingiem. W ramach miesięcznych rat leasingowych partnerzy otrzymują prawo do użytkowania pojazdu. Istnieje możliwość wykupu auta po okresie trwania leasingu. W przypadku osób prowadzących obecnie działalność gospodarczą, uruchomienie leasingu operacyjnego wiąże się jedynie z kosztem zakupu licencji za 3 tys. zł. Franczyzobiorcy, którzy do tej pory nie prowadzili działalności gospodarczej i dodatkowo zainteresowani są zakupem w pełni wyposażonego pojazdu, muszą liczyć się z wydatkiem maksymalnie 20 tys. zł.

rozmawiał (mbw)


POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

A czy taki punkt mogłabym otworzyć na terenie firmy: http://www.milex.net.pl/?

89 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2018
Punkt przesyłek kurierskich

Z jakich usług kurierskich korzystasz? Zacząłem używać https://www.parcelabc.pl/content/couriers/inpost/29 jestem bardzo zadowolony z ich usług, są one szybkie w...

89 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2018
Punkt przesyłek kurierskich

Z jakich usług kurierskich korzystasz? Zacząłem używać https://www.parcelabc.pl/content/couriers/fedex/28 jestem bardzo zadowolony z ich usług, są one szybkie w...

89 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Co sądzicie o myjni bezdotykowej??

A mógłby ktoś polecić jakiś dobry odkurzacz na taką myjnię

55 wypowiedzi
ostatnia 06.08.2018
Punkt przesyłek kurierskich

Ja zaś wysyłam paczki za pośrednictwem ParcelABC. Polecam, bo przesyłki kurierskie są tu naprawdę tanie, a czas dostawy niezwykle krótki....

89 wypowiedzi
ostatnia 06.08.2018
zdobienie szkła

Hej hej! Jestem znudzoną kurą domową która chciałaby malować na szkle (wazoniki i butelki itd.). Wydaje mi się że zdobienie szkła to interesujące zajęcie. I szukam...

1 wypowiedzi
ostatnia 02.08.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

Też sie tam wybiorę. Sprawdziłem kilka ofert i Less Mess rzeczywiście najlepiej wypada.

7 wypowiedzi
ostatnia 01.08.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

Dzięki! Sprawdzę ten Kryspinów na pewno

7 wypowiedzi
ostatnia 29.07.2018