Salon Vistula powinien mieć ok. 100 m2 a butik Wólczanka ok. 40 m2.
Grzegorz Pilch, prezes zarządu Vistula Group
Poniedziałek
17.03.2014
Grzegorz Pilch, prezes zarządu Vistula Group wyjawia, gdzie będą powstawać franczyzowe salony Vistula & Wólczanka.
 

Niedawno Vistula & Wólczanka otworzyły swoje pierwsze salony franczyzowe. Jakie są dalsze plany rozwoju sieci?
Spółka stawia na zrównoważony, organiczny rozwój całej Grupy. Koncentrujemy się na otwieraniu nowych, własnych sklepów w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. Od 2013 roku w mniejszych miejscowościach rozwijamy model franczyzowy. Silna pozycja marek Vistula i Wólczanka, pozytywne tendencje na rynku odzieżowym w Polsce oraz większe możliwości inwestycyjne Vistula Group powodują, iż również w segmencie franczyzowym przewidujemy sukces biznesowy. Wierzymy, że w tym modelu jesteśmy w stanie podbić rynek mniejszych miast, w których do tej pory nie było naszych marek.

W jakich miastach pojawią się franczyzowe salony Vistula & Wólczanka?
Jesteśmy otwarci na sugestie franczyzobiorców, nie mniej jednak mamy wytypowaną listę lokalizacji, w których przeprowadziliśmy badania sugerujące otworzenie salonów franczyzowych właśnie tam.Salony franczyzowe planujemy otwierać w miejscowościach z potencjałem, w których nie istnieją salony własne Grupy. Powinny mieć między 80 a 100 tys. mieszkańców - ale nie jest to regułą. Istnieją miasta, które mają mniejszą liczbę mieszkańców, ale są lokalnymi, ważnymi punktami handlowymi, które koncentrują lokalny ruch. W takich miejscach projekt franczyzowy ma również potencjał rozwoju. Salon Vistula powinien mieć ok. 100 m2 a butik Wólczanka ok. 40 m2.

Jakie są warunki inwestycji we franczyzowy salon Vistula & Wólczanka?
Całkowita kwota inwestycji zależna jest przede wszystkim od stanu przejmowanego lokalu oraz od jego metrażu. Maksymalny koszt takiej inwestycji, zakładając że lokal znajduje się w stanie deweloperskim wynosi 2,9 tys. zł/m2. Wstępna opłata w wysokości 10 tys. zł zawiera koszty licencji oraz pokrywa opłaty związane z dostarczeniem sprzętu i oprogramowania. Vistula Group pokrywa opłaty związane z funduszem marketingowym z własnego budżetu. Zwrot z inwestycji zależny jest od wielu czynników, takich jak miejscowość, lokalizacja, rodzaj centrum handlowego, kontrybucja w kosztach wynajmującego, czy też sposób prowadzenia działalności i zaangażowanie franczyzobiorcy. Waha się w granicach od jednego do 2 lat.

Rozmawiała (mak)


POPULARNE NA FORUM

Zarobić na stylu

I like your post. It really useful with me. Thanks for sharing these useful information! - spotify web player

40 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

This really interesting post. Thanks for sharing! - hotmail login

18 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

18 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Medicine zamiast Reportera

Medicin ściąga towar z Indii, zapewne nie dla wyjątkowych tkanin i wykonania tylko leci po kosztach. Kupiłam spodnie, które nawet po praniach farbują skórę, dziwnie...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.07.2018