17.03.2014

Lista i sugestie

Grzegorz Pilch, prezes zarządu Vistula Group wyjawia, gdzie będą powstawać franczyzowe salony Vistula & Wólczanka.

Niedawno Vistula & Wólczanka otworzyły swoje pierwsze salony franczyzowe. Jakie są dalsze plany rozwoju sieci?
Spółka stawia na zrównoważony, organiczny rozwój całej Grupy. Koncentrujemy się na otwieraniu nowych, własnych sklepów w miastach powyżej 100 tys. mieszkańców. Od 2013 roku w mniejszych miejscowościach rozwijamy model franczyzowy. Silna pozycja marek Vistula i Wólczanka, pozytywne tendencje na rynku odzieżowym w Polsce oraz większe możliwości inwestycyjne Vistula Group powodują, iż również w segmencie franczyzowym przewidujemy sukces biznesowy. Wierzymy, że w tym modelu jesteśmy w stanie podbić rynek mniejszych miast, w których do tej pory nie było naszych marek.

Grzegorz Pilch prezes Zarzadu Vistula Group Fot. Vistula Group

Salon Vistula powinien mieć ok. 100 m2 a butik Wólczanka ok. 40 m2.
Grzegorz Pilch, prezes zarządu Vistula Group

W jakich miastach pojawią się franczyzowe salony Vistula & Wólczanka?
Jesteśmy otwarci na sugestie franczyzobiorców, nie mniej jednak mamy wytypowaną listę lokalizacji, w których przeprowadziliśmy badania sugerujące otworzenie salonów franczyzowych właśnie tam.Salony franczyzowe planujemy otwierać w miejscowościach z potencjałem, w których nie istnieją salony własne Grupy. Powinny mieć między 80 a 100 tys. mieszkańców - ale nie jest to regułą. Istnieją miasta, które mają mniejszą liczbę mieszkańców, ale są lokalnymi, ważnymi punktami handlowymi, które koncentrują lokalny ruch. W takich miejscach projekt franczyzowy ma również potencjał rozwoju. Salon Vistula powinien mieć ok. 100 m2 a butik Wólczanka ok. 40 m2.

Jakie są warunki inwestycji we franczyzowy salon Vistula & Wólczanka?
Całkowita kwota inwestycji zależna jest przede wszystkim od stanu przejmowanego lokalu oraz od jego metrażu. Maksymalny koszt takiej inwestycji, zakładając że lokal znajduje się w stanie deweloperskim wynosi 2,9 tys. zł/m2. Wstępna opłata w wysokości 10 tys. zł zawiera koszty licencji oraz pokrywa opłaty związane z dostarczeniem sprzętu i oprogramowania. Vistula Group pokrywa opłaty związane z funduszem marketingowym z własnego budżetu. Zwrot z inwestycji zależny jest od wielu czynników, takich jak miejscowość, lokalizacja, rodzaj centrum handlowego, kontrybucja w kosztach wynajmującego, czy też sposób prowadzenia działalności i zaangażowanie franczyzobiorcy. Waha się w granicach od jednego do 2 lat.

Rozmawiała (mak)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0