Troll wychodzi z ukrycia

Sieć sprzedaży marek należących do Grupy Redan liczyła na koniec lutego 593 sklepy.
Niedziela
23.03.2014
Kilka lat temu ubrania z metką Troll trafiły do sklepów Top Secret. Teraz Troll znów ma własne sklepy, do tego działające we franczyzie.
 

Właścicielem marki Troll jest Grupa Redan, która posiada również marki Top Secret i Drywash. Jeszcze pięć lat temu na rynku działały dwie odrębne sieci – Troll i Top Secret, jednak w 2009 zarząd Grupy Redan zdecydował o zamknięciu sieci Troll i wprowadzeniu marki do sklepów Top Secret. Teraz firma postanowiła wrócić do pierwotnej strategii rozwoju marki i znów otwierać sklepy, w których będą wyłącznie ubrania z metką Troll.

W pewnym momencie marki Troll i Top Secret zaczęły tracić swoją tożsamość i coraz bardziej się do siebie zbliżać pod względem charakteru ubrań. Dlatego zdecydowaliśmy się na powrót do korzeni i rozdzielenie obu marek. Na rynku działa już 16 sklepów franczyzowych i około 80 kornerów z ubraniami Troll. Oficjalne rozdzielenie marek miało miejsce 1 marca tego roku – mówi Radosław Wiśniewski, prezes zarządu Grupy Redan.

Podobnie jak Top Secret, również sieć Trolla rozwijana jest we franczyzie. Sklepy powstają w mniejszych miejscowościach liczących do 100 tys. mieszkańców i mają 50-70 m2. Kornery Trolla mają ok. 40 m2.

Po raz pierwszy od kilku lat spółka zakończyła rok na plusie osiągając 3,4 mln zysku. Na poprawę wyników finansowych duży wpływ miała restrukturyzacja firmy obejmująca zamknięcie nierentownych placówek, obniżenie kosztów sprzedaży i zarządu, a przede wszystkim dobre wyniki sprzedaży.

(mak)