28.03.2014

Reporter Young ubierze poznanian

"Niepełnoletni" format znanej marki odzieżowej celuje w duże miasta.

Chociaż w Polsce obecnych jest kilkaset marek odzieżowych, to sieci oferujących ubrania dla dzieci nie jest wcale tak wiele. Konkurencja się jednak zaostrza, bo ofertę dla maluchów do swoich sklepów wprowadza coraz więcej „dorosłych” marek. W ubiegłym roku buty dla dzieci do swojej oferty wprowadziło Gino Rossi, rok wcześniej na taki krok zdecydowało się CCC. Dziecięce rozmiary mają też H&M, Zara, Reserved czy Reporter Young, którego można otworzyć we franczyzie.

Wnętrze sklepu Reporter Young Fot. Reporter Young

W ponad 80 sklepach Reporter Young oferowane są ubrania dla dziewcząt i chłopców w wieku 7-13 lat.

Inwestycja w sklep Reporter Young to przede wszystkim koszty dostosowania lokalu do wymogów sieci, a więc właściwej aranżacji i wyposażenia wnętrza, na co trzeba przeznaczyć ok. 25 tys. zł. Zabezpieczenia związane z wdrożeniem systemu franczyzowego kosztują franczyzobiorcę 32 tys. zł. Sklepy mają od 55 do 70 m2 powierzchni. Najczęściej mieszczą się w galeriach handlowych działających w miejscowościach, gdzie liczba mieszkańców przekracza 100 tys. osób.

- W tym roku naszym priorytetem jest dalszy rozwój sieci sprzedaży, zarówno własnej, jak i franczyzowej – zapowiada Monika Andrychowicz, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Reporter Young. - Przewidujemy, że do końca roku otworzymy co najmniej 12 sklepów. Pierwsze otwarcia będą miały miejsce już w drugim kwartale tego roku, wówczas nasze sklepy pojawią się w Poznaniu, Wrocławiu i Kaliszu, a nieco później dołączy do nich sklep w Toruniu. Plan na rok 2015 to kolejne 20 sklepów.

W sklepach Reporter Young oferowane są ubrania dla dziewcząt i chłopców w wieku 7-13 lat. Marka jest obecna na rynku od 2006 roku, a jej sieć franczyzowa jest rozwijana od 2008 roku. Sieć sprzedaży liczy obecnie 84 sklepy, z których 62 prowadzą franczyzobiorcy. Oprócz tego ubrania Reporter Young są dostępne w 25 kornerach i 80 placówkach zagranicznych działających na terenie Rosji, Białorusi i Ukrainy.

(mak)