03.06.2002

Magia starej fabryki

W Łodzi powstanie centrum handlowo-rozrywkowe Apsysa

We wrześniu w centrum Łodzi, w XIX-wiecznym kompleksie dawnej fabryki Izraela Poznańskiego rozpocznie się budowa największego w środkowej Europie centrum handlowo-rozrywkowego. Nowe centrum będzie się nazywać Manufaktura.

Inwestorem jest Apsys, firma znana w Polsce z budowy centrów handlowych w podwarszawskich Jankach i wrocławskiej Korony. Projekt jest imponujący. Obejmuje sklepy, centrum mody i rozrywki, muzea. W części handlowej znajdzie się supermarket Geant, sklepy dla majsterkowiczów i z konfekcją, artykułami wyposażenia domu i wnętrz, 200 butików na dwóch poziomach galerii handlowej. Planowany jest również kompleks rozrywkowy i trzygwiazdkowy hotel. Przewiduje się też otwarcie studia filmowego Davida Lyncha.

Koszty inwestycji szacuje się na około 200 mln Euro. Apsys International zatrudni 3,5 tysiąca osób. Pięciuset pracowników zajmie się renowacją ceglanych elewacji, 3 tysiące znajdzie stałą pracę w centrum. Wykonawcami będą głównie firmy z regionu łódzkiego. Planowany termin oddania inwestycji: pierwsza połowa 2004 roku.

Więcej: Błażej Torański, Rzeczpospolita, "Nieruchomości", 3 czerwca 2002

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0