31.03.2014

W biznesie jest jak w sporcie

Trzeba umieć rozkładać siły - pracować systematycznie przez cały miesiąc, a nie tylko przez ostatnie dwa tygodnie - mówi Jacek Biskup, Meritum Bank.

Jak wygląda dziś rynek placówek bankowych na licencji?
Jest nieco mniejszy, bo niektóre banki zrezygnowały z modelu franczyzowego. Z drugiej strony jest też silniejszy, bo instytucje finansowe, które zostały na rynku franczyzy zmodernizowały i wzmocniły swoje systemy partnerskie, stawiając na ich dalszy rozwój. Sądzę też, że znacznie wzrosła świadomość franczyzobiorców w tej branży. Dziś większość nich dobrze wie, że klienta trzeba pozyskać, obsłużyć i utrzymać, a siedzenie za biurkiem tego nie zagwarantuje.  

Jacek Biskup, Meritum Bank Fot. Meritum Bank

Naszym celem nie jest masowa produkcja placówek – otwieranie kolejnych punktów tylko po to by wypełnić mapę kolejnymi punktami.
Jacek Biskup dyrektor departamentu zarządzania siecią partnerską w Meritum Banku.

Jakie są warunki powodzenia we franczyzie bankowej?
Profesjonalne narzędzia i świadomy franczyzobiorca. Podstawowe narzędzia do pracy i zarabiania pieniędzy to dobra oferta produktowa, marketing ogólnopolski i lokalny oraz odpowiedni system wynagradzania partnerów. Naszą rolą jest przygotowanie tych narzędzi, a rolą partnera, aktywne z nich korzystanie. Nasz system partnerski jest tak skonstruowany, żeby na współpracy zyskiwały obie strony. Warunkiem jest zaangażowanie każdej ze nich. W bankowej franczyzie trzeba pracować systematycznie przez cały miesiąc, a nie tylko przez ostatnie dwa tygodnie, żeby jakoś dopiąć plany sprzedażowe. W biznesie, podobnie jak w sporcie, trzeba umieć rozkładać siły. Nie da się pół maratonu przejść spacerem, a drugiej połowy przebiec sprintem.

Nasi franczyzobiorcy wiedzą, po co otwiera się placówkę partnerską banku – po to by zarabiała pieniądze. Mają też do tego predyspozycje. Naszym celem nie jest masowa produkcja placówek – otwieranie kolejnych punktów tylko po to by wypełnić mapę kolejnymi punktami.  Jesteśmy na tyle pewni jakości naszego systemu partnerskiego, że jako jedna z nielicznych instytucji finansowych, nie ograniczamy swoich partnerów zakazem konkurencji.  Wierzymy, że jakość obroni się sama.

Rozmawiał (emka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0