Multisoft tworzy sieć MAX & MAX

Poniedziałek
03.06.2002
Firma Multisoft rozpoczęła już sprzedaż licencji na prowadzenie supermarketów obuwniczych MAX & MAX
 
Jak informuje Puls Biznesu spółka Multisoft z podwarszawskich Michałowic rozpoczęła drugi etap tworzenia sieci wielkopowierzchniowych marketów obuwniczych MAX & MAX – uruchamiania placówek na zasadzie franchisingu. Po stworzeniu ośmiu supermarketów firma uruchomiła trzy sklepy pierwszych licencjobiorców w Żarach, Toruniu i w połowie maja w Koninie. Ostatni otworzyła spółka Domar, która prowadzi już dwie placówki sieci obuwniczej Multisoftu – „U Szewczyka”.

- Mimo nie najlepszej sytuacji w handlu, sklepy obuwnicze maja duże obroty - twierdzi Marcin Operacz, prezes franchisobiorcy.

Do końca września na zasadzie franchisingu zostaną uruchomione cztery sklepy Max & Max. Pierwszy supermarket zostanie otwarty w Grudziądzu w Centrum handlowym Real, a kolejne w Koszalinie w CH Emka, w Gdańsku i w Galerii Łódzkiej.

Prowadzimy rozmowy na temat kilkunastu nowych lokalizacji w kraju. Jeszcze w tym roku może nastąpić otwarcie części z nich, m.in. dwóch w Warszawie - informuje Wojciech Dąbrowski, dyrektor do spraw rozwoju Multisoftu.

Spółka Multisoft powstała w 1998 roku. Jej właścicielem jest Mariusz Ostrowski. Do 1998 roku firma zajmowała się sprzedażą obuwia importowanego i krajowego. W 1999 roku uruchomiła sieć franchisingową sklepów „U Szewczyka”, a w 2001 roku sklepów wielkopowierzchniowych MAX & MAX. Otwarcie pierwszych sklepów sfinansowane zostało z kredytów bankowych. Koszt zakupu towaru do sklepu o powierzchni 500 m.kw. to około 1 mln zł.

Więcej: Adam Brzozowski, Puls Biznesu, 29-30 maja 2002
Puls Biznesu

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Na pewno warto wyposażać się w różnego rodzaju narzędzia, które pomogą usprawnić naszą pracę :) Ja na przykład korzystam z ticketing system od...

95 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Sklep muzyczny

Cześć, znalazłem fajny sklep muzyczny Tryton Music , można w nim przez internet zamawiać potrzebne nam rzeczy różne sprzęty oraz inne. Szeroki asortyment sklepu można...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Musisz pamiętać o wielu rzeczach. Wszystko zależy od profilu Twojej działalności. Jeśli chcesz działać w branży IT to kup sprzęt, jeśli e-commerce to zainwestuj w...

95 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us Beets

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us Beets

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Congrats on having such well managed site! It has good looks and contains informative content as well.We are an online platform where students check & write reviews for...

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Damskie torebki

Ja torebki kupuję w sieciówkach. Nie widzę nic ciekawego w tym, żeby mieć bardzo drogie. Oczywiście jest to świetna sprawa, mam dwie droższe, ale raczej staram się, by...

19 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Można postawić na reklamę świetlną czy litery przestrzenne. Nam litery podświetlane wykonała firma https://reklama-bielsko.com/ Mamy też od nich reklamę na...

402 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018