14.04.2014

Biznesowy klucz do potęgi

Pochodząca ze Śląska franczyzowa Szkoła Matematyki Horyzonty udziela korepetycji w kameralnych grupach.

Znane powiedzenie mówi, że nauka to klucz do potęgi, a królową wszystkich nauk jest matematyka. Nie każdy musi się z tym zgodzić, ale fakt, że od 2010 roku matematyka jest przedmiotem obowiązkowym na maturze sprawia, że uczniowie zaczynają się do niej bardziej przykładać. Nie każdy jednak potrafi samodzielnie przyswoić materiał,  korzystają z tego nauczyciele ze Szkoły Matematyki Horyzonty.

nauczycielka z dwoma uczennicami w sali zajęć Fot. Szkoła matematyki Horyzonty

Wprowadzenie w 2010 roku obowiązkowej matury z matematyki stało się bodźcem do zakładania prywatnych szkół.

Firma powstała w 2009 roku i prosperuje w obrębie województwa śląskiego, ale franczyzobiorców poszukuje na terenie całego kraju. Pod jej szyldem funkcjonują obecnie trzy placówki, z czego dwie należą do franczyzodawcy. Swoją ofertę zajęć szkoła kieruje głównie do uczniów gimnazjów i liceów, ale istnieją także kursy dedykowane początkującym studentom. Zajęcia odbywają się w kameralnej atmosferze.

- Nasza metoda nauczania polega na pracy w małych, maksymalnie czteroosobowych grupach, do których przydzielani są uczniowie na podobnym poziomie zaawansowania – mówi Agnieszka Wrana, franczyzodawca. - Wszystkie programy kursów zostały opracowane zgodnie z wytycznymi Centralnej Komisji Egzaminacyjnej i uzyskały pozytywną opinię metodyka. W pięcioletniej historii szkoły wszyscy kursanci maturalni i gimnazjalni zdali egzamin z wynikiem pozytywnym.

Jako, że grupy są małe, niewielkie są też sale, w których odbywają się zajęcia. Ich powierzchnia waha się zazwyczaj od 15 do 25 m2. Wnętrza powinny być jasne i wyposażone w odpowiednie meble (krzesła, stoły), sucho ścieralną tablicę i pomoce naukowe m.in. bryły, tablice matematyczne. Wstępna opłata franczyzowa wynosi 7,5 tys. zł, potem zaś uiszcza się opłaty miesięczne, które rosną wraz ze stażem działalności i wahają się w przedziale 150-500 zł. W zamian partnerzy otrzymują dostęp do programów nauczania, strategii marketingowej, szkolenia nauczycieli oraz kadry zarządzającej.

W obliczu obowiązkowych matur z matematyki założenie szkoły z korepetycjami staje się opłacalne. Przedsiębiorcy są tego świadomi, dlatego w ostatnich latach powstaje coraz więcej takich prywatnych placówek edukacyjnych.  Wśród korepetytorów kwitnie szara strefa – "czysty zysk" liczą głównie nauczyciele udzielający lekcji po godzinach pracy oraz studenci.

(amp)

 

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Anna Pawełek

dziennikarz
Napisz do autora