Franczyza pod krawatem

Mimo że spółka Pawo dopiero teraz rozpoczęła oficjalne poszukiwania franczyzobiorców, wśród właścicieli sklepów jest już 5 partnerów, którzy sami zgłosili chęć poprowadzenia biznesu we współpracy z firmą.
Wtorek
15.04.2014
Pabianicki producent eleganckiej odzieży męskiej rozpoczął pozyskiwanie franczyzobiorców.
 

Marka Pawo powstała ćwierć wieku temu. W kolekcjach firmy dominuje moda biznesowa, ale w sklepie można też kupić odzież na specjalne okazje oraz typu smart casual, czyli eleganckich ubrań na co dzień. Sieć sprzedaży firmy liczy dziś 26 salonów, z których już teraz 5 prowadzą franczyzobiorcy, choć Pawo nigdy nie pozyskiwało partnerów do współpracy.

- To franczyza znalazła nas, a nie my franczyzę, bowiem pierwsi partnerzy zgłosili się do nas sami – wyjaśnia Marek Ziółkowski, dyrektor zarządzający spółki. – Wspólnie dopracowaliśmy nasz model i jesteśmy gotowi, by udostępnić go kolejnym franczyzobiorcom. Zamierzamy też zachęcać franczyzobiorców do otwierania kolejnych sklepów, co już teraz jest standardem w naszej sieci.

Salony Pawo otwierane są w miastach powyżej 70 tys. mieszkańców. Mają średnio ok. 80 m2 powierzchni, a na inwestycję w sklep trzeba przeznaczyć ok. 2,5 tys. zł na każdy m2 powierzchni salonu (w kwocie tej ujęte są koszty adaptacji lokalu). Firma nie pobiera jednak opłat za przystąpienie do sieci, ani za funkcjonowanie w niej. Właścicielem towaru w sklepie pozostaje firma Pawo i to ona zarządza dostawami oraz końcówkami kolekcji. Franczyzobiorca może liczyć na pomoc w znalezieniu odpowiedniego lokalu oraz wsparcie podczas negocjacji z centrum handlowym.

Poza ubraniami, Pawo zamierza walczyć o klienta jakością obsługi. - W każdym salonie Pawo pracuje certyfikowany doradca wizerunku, który podczas indywidualnego spotkania z klientem pomaga mu zmienić swój wygląd i wprowadza go w najważniejsze zasady dress code – mówi Marek Ziółkowski.
(emka)


POPULARNE NA FORUM

Sklep z bielizną w dużej galerii - opłaca się?

Z tego co widzę to żona bieliznę zamawia w sieci, głównie tutaj https://ekskluzywna.pl/ Moim zdaniem coraz więcej biznesów będzie przenosić się do internetu, bo jest...

14 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Zarobić na stylu

I like your post. It really useful with me. Thanks for sharing these useful information! - spotify web player

40 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

This really interesting post. Thanks for sharing! - hotmail login

18 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

18 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018