Oprócz rozbudowy sklepu, jego właściciel zadbał także o przebudowę drogi dojazdowej i wyjazdowej.
Środa
16.04.2014
Dzięki rozbudowie franczyzowego sklepu w Cieszynie jego właściciel mógł znacznie poszerzyć swoją ofertę.
 

Pod logo Spar w 36 krajach Europy Zachodniej i Wschodniej, Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji działa ponad 12 tys. punktów. Sklepy prowadzone są w trzech formatach: nieduże lokalne supermarkety, sklepy Spar Express i największe z nich supermarkety Eurospar. Właśnie w ostatnim z wymienionych formatów funkcjonuje sklep sieci w Cieszynie. Franczyzobiorca, firma H&T, potrzebowała pół roku na rozbudowę supermarketu, który dzięki temu prawie pół tys. m2 powierzchni.

- Rozbudowaliśmy i wyeksponowaliśmy dział piekarniczy, który oferuje własny wypiek pieczywa oraz ciast. Zdecydowaliśmy się również na sprzedaż wędlin własnego wyrobu, które wędzimy na oczach klienta. Powiększyliśmy stoiska z warzywami i owocami, a kupujący mogą skorzystać z  oferty nowych działów: kuchnie świata, zdrowa żywność, strefa euro zoo – wylicza właściciel firmy H&T.

Co ciekawe, franczyzobiorca jest jednocześnie właścicielem niewielkiej galerii handlowej, w której znajduje się EuroSpar. Cały obiekt powiększył się z 1,9 tys. m2 do 3,4 tys. m2. – Pozostali najemcy (sklep meblowy, apteka, pizzeria – przyp. red.) stanowią dopełnienie naszej oferty. Natomiast Figlopark, miejsce zabaw dla najmłodszych oraz lodziarnia należą do nas – dodaje franczyzobiorca.

Ze względu na położenie Cieszyna blisko granicy czeskiej część klientów EuroSpar stanowią nasi południowi sąsiedzi. Na razie co 20 kupujący to Czech, jednak przeprowadzona kampania reklamowa sklepu za Olzą ma pomóc w zwiększeniu tych statystyk.
(dw)