Freedom chce gonić czołówkę

W sieci Freedom działa obecnie 10 biur franczyzowych i 2 własne.
Czwartek
17.04.2014
Czy na rynku pośrednictwa w nieruchomościach jest miejsce na kolejną sieć franczyzową?
 

Paweł Górski porzucił posadę handlowca w korporacji, by poświęcić się budowaniu agencji nieruchomości. Freedom Nieruchomości. W swoją strategię komunikacyjną ma wpisane dość górnolotne hasła: „nowoczesne pośrednictwo”, „zmienianie świata”, „niepowtarzalne doświadczenia”. Czy pod nieco wyświechtanymi sloganami kryje się potencjał, który sprawi, że marka namiesza w branży?
Nikogo nie trzeba przekonywać, że rynek pośrednictwa w nieruchomościach to trudny kawałek chleba. Ledwie branża zaczęła się wygrzebywać z kryzysowego dołka, to ustawodawca postanowił zderegulować zawód pośrednika. Brak wymogu posiadania licencji do wykonywania zawodu zaostrzył konkurencję w branży. Sprzedażą nieruchomości może zająć się każdy. By wyróżnić się na rynku trzeba mieć jakieś asa w rękawie.

Dyrektor ds. strategii i rozwoju sieci Freedom twierdzi, że jego firma ma po swojej stronie wszelkie atuty. 
- Zbudowaliśmy model działania, który się sprawdza. Oparliśmy go o solidny, korporacyjny know-how sprzedażowy. Chcemy wprowadzać nowe standardy na skostniałym rynku – zapowiada Paweł Górski.

Trzeba przyznać, że za słowami idą wyniki. W ciągu czterech lat działalności sieć Freedom doczekała się 2 placówek własnych i 10 franczyzowych. Centrum biznesu znajduje się w mateczniku marki – Olsztynie, gdzie Freedom ma już uznaną pozycję. Jeszcze w 2011 roku pięciu agentów biura wypracowało tam obrót w wysokości ponad 342 tys. zł. W ubiegłym roku obrót 13-osobowego zespołu przekroczył 1 mln zł. Olsztyński oddział w ciągu trzech ostatnich miesięcy podpisał 113 umów na wyłączność, a jego przychód sięgnał ćwierć miliona złotych.
- W tym roku planujemy w Olsztynie realizację planu sprzedaży na poziomie 1,5 mln zł netto, poszerzenie zespołu do 20 doradców oraz podpisanie 400 umów na wyłączność – zapowiada Paweł Górski.

Średnia prowizja wypracowana przez olsztyńską placówkę w 2013 roku wyniosła 5 tys. zł. Na jakie obroty mogą liczyć partnerzy?
- W moim przekonaniu jest realna szansa, by każdy agent w pierwszym roku podpisał minimum 24 umowy na wyłączność i sprzedał ok. 60 proc. nieruchomości – opowiada Górski. - W drugim roku można realnie liczyć na podwojenie liczby zawartych umów. Co do ostatecznego wyniku finansowego to wszystko zależy od wysokości ustalonych w umowach prowizji. Oddział powinien zacząć zarabiać na bieżące koszty już w czwartym miesiącu działalności. „Na pełne obroty” wchodzi zazwyczaj w drugim roku od otwarcia.

Opłata franczyzowa w sieci Freedom jest ustalana indywidualnie i zależy od wielkości miasta. Kwota nie będzie jednak niższa niż 12,5 tys. zł. W jej ramach franczyzobiorca otrzyma podręcznik operacyjny, dokumentację biura nieruchomości, dostęp do bazy wiedzy, wsparcie marketingowe oraz cykl praktycznych szkoleń – zarówno na starcie, jak i w trakcie prowadzenia działalności.

Pośrednikom w sukurs przyjść może poprawiająca się koniunktura, zwłaszcza na rynku wtórnym nieruchomości. Z sondażu przeprowadzonego wśród pośredników Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości wynika, że 53 proc. z nich przeprowadziło więcej transakcji niż w I kwartale 2013 roku. W branży znów może zacząć robić się ciekawie.

Więcej informacji z rynku nieruchomość można znaleźć na portalu LokalnaBiznes.pl

(gum)


POPULARNE NA FORUM

Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

24 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Wiosna należy do pośredników

People of the internet are pleased with the work that goes on here. All the writers here do a wonderful writing job and they have earned the respect of hundreds of thousands of...

24 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Wiosna należy do pośredników

Nice blog post published here. The writer has definitely improved over the past few months and this post is a proof of that. I would love to see some more blog posts as good as...

24 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Wiosna należy do pośredników

Amazing post! We love the content and have shared this with our social media network! Appreciated from the hotel digital marketing agency.

24 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Wiosna należy do pośredników

A lot of people have been disappointed with your work here lately, and it's clear to see why. You don't seem to put as much effort into your articles as you used to and that's...

24 wypowiedzi
ostatnia 10.06.2018
Przeprowadzki międzynarodowe - czy możecie kogoś polecić

Trzeba poszukać kogoś w internecie. To jest raczej niszowa branża. ___________________ Pisanie prac magisterskich - ogłoszenia

4 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Deweloper w małym mieście

Mój wujek prowadzi w małej miejscowości z Wielkopolski firmę budowlaną PRB ADAM budują w Poznaniu domy, zajmują się remontami i wykończeniami i bardzo dobrze firma...

14 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Deweloper w małym mieście

Mój wujek prowadzi w małej miejscowości z Wielkopolski firmę budowlaną http://www.prb-adam.pl budują w Poznaniu domy, zajmują się remontami i wykończeniami i bardzo...

14 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018