28.04.2014

Figura ponad granicami

Gabinety Studio Figura pojawią się w kolejnych krajach. Franczyzodawca odchudzi Węgrów, Serbów i Rumunów.

Dekada doświadczenia i blisko 700 gabinetów na całym świecie, własna fabryka urządzeń do modelowania sylwetki, produkcja suplementów diety – takim dorobkiem może się pochwalić Studio Figura, sieć gabinetów kosmetycznych specjalizujących się w zabiegach odchudzających. Od początku tego roku nowe placówki Studio Figura otwarto w Polsce, Grecji, Szwecji i Norwegii, a niebawem do tej listy dołączą Węgry, Rumunia i Serbia. Na świecie studia działąją m.in. na Litwie, w Rosjii, Izraelu, Hiszpanii i Bułgarii.

Modelka na sprzęcie do ćwiczeń w Studio Figura. Fot. Studio Figura

Franczyzobiorca w ramach opłaty rocznej uczestniczy w dwudniowych szkoleniach z obsługi klienta, technik sprzedaży, układania programów zabiegowych, konstruowania diety oraz obsługi urządzeń i prawidłowej techniki treningu. Centrala zapewnia partnerom materiały reklamowe oraz scenariusze imprez promocyjnych.

- Kiedy 10 lat temu w małej miejscowości powstało pierwsze Studio Figura nikt nie przypuszczał, że dekadę później ten koncept będzie znany w kilkudziesięciu krajach świata – mówi Katarzyna Paluszkiewicz, dyrektor marketingu Studio Figura International. - Duży nacisk kładziemy na ciągły rozwój, dlatego każdego roku wprowadzamy na rynek nowy produkt. Nie robimy tego dla certyfikatów i nagród. Najważniejsze dla nas to pomoc naszym gabinetom, stałe wsparcie i doradztwo, aby mogły rozwijać się i dawać rezultaty kolejnym swoim klientkom.

Na zakup sprzętu niezbędnego do prowadzenia gabinetu trzeba przeznaczyć od 40 tys. zł do 120 tys. zł, wysokość inwestycji zależy od powierzchni lokalu, w jakim będzie otwarte Studio Figura. Przeważnie są to pomieszczenia mające od 50 do 100 m2. Franczyzobiorca każdego roku płaci 615 zł za funkcjonowanie w sieci.
- Zdecydowaliśmy się na niską opłatę, bo najważniejszy jest dla nas dobrze funkcjonujący gabinet. Wiemy, że same urządzenia, nawet najwyższej jakości, nie sprawią że gabinet będzie zarabiał. Dlatego dajemy naszym partnerom doświadczenie i wiedzę jak zarabiać – mówi Katarzyna Paluszkiewicz.
(mak)