Przedstawiciele L’Occitane en Provence są w kontakcie z potencjalnymi partnerami. Twierdzą, że debiutanckie otwarcie we franczyzie jest blisko.
Czwartek
24.04.2014
L’Occitane en Provence wciąż czeka na pierwszego franczyzobiorcę. Na razie marka do współpracy pozyskała hotele.
 

Dwa otwarcia i jedno zamknięcie – oto bilans L’Occitane en Provence z ostatnich 16 miesięcy. Sieć salonów z kosmetykami obejmuje obecnie 21 placówek własnych.
- Cały czas prowadzimy rozmowy z potencjalnymi franczyzobiorcami. Myślę, że w tym roku uda się uruchomić dwa pierwsze sklepy na licencji. Najbardziej prawdopodobne są otwarcia w Białymstoku i Rzeszowie – mówi Mikołaj Pietrzak, dyrektor generalny  L'Occitane Central & Eastern Europe.  

Przyznaje jednocześnie, że poszukiwania franczyzobiorców idą dość mozolnie. Powodem może być z jednej strony wysoka kwota inwestycji (sięgająca ok. 120 tys. zł), a z drugiej trudna sytuacja całej branży.
- W 2013 roku koniunktura na rynku kosmetyków nie była łaskawa dla przedsiębiorców. Rynek rósł w tempie zaledwie 2 proc., co było spowodowane niepewnością wśród konsumentów. Nam udało się powiększyć obroty o 4 proc. i sieć sprzedaży o jeden sklep, toteż uważam, że na tle branży wyszliśmy nieźle. Spodziewam się, że w tym roku klienci wydadzą na kosmetyki więcej. Wzrost rynku na poziomie 4 proc. jest realny – tłumaczy Pietrzak.

L’Occitane en Provence wspiera franczyzobiorców w zakresie doboru lokalizacji, przygotowania planu aranżacji lokalu, a także merchandisingu i organizacji szkoleń. Oprócz sieci sklepów z kosmetykami do pielęgnacji twarzy i ciała pod swoim szyldem, spółka oferuje też koncept skierowany dla przedsiębiorców z branży hotelarskiej.
- SPA by L’Occitane to propozycja poszerzenia usług hotelu o usługi SPA, świadczone zgodnie z naszym know-how i przy użyciu naszych kosmetyków. Jak dotąd w Polsce skorzystały z niej dwa hotele – GrandHotel Tiffi na Mazurach oraz Uroczysko Siedmiu Stawów na Dolnym Śląsku – mówi Pietrzak.

(gum)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Biżuteria zawsze modna

Jak szukacie dobrej wyceny biżuterii to zapraszam http://www.pollabo.pl/

68 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Mydlarnia dla męża i żony

To może być bardzo ryzykowny biznes. Nie chciałbym konkurować z takim Rossmanem. ____________________________ Prace dyplomowe z kosmetologii i nie tylko

6 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Zastanawiam się nad Organique...

Pierwsze słyszę o tej firmie. Trzeba to wszystko dobrze skalkulować. ________________________ Pisanie magisterskich prac z kosmetologii

2 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Perfumy na mililitry

Popularyzacja internetu i penetracja Rossmana sprawia, że bardzo ciężko jest w takim biznesie dojść do wielkich pieniędzy. _______________________ Kosmetologia - pisanie...

81 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Powiedziała YES

Yes ma bardzo fajne produkty. To jest bardzo fajna opcja. __________________________ pracemagisterskie.info

11 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Moim zdaniem złoto i srebro wyszło już z mody. Nie ma sensu w to inwestować. _________________________ http://pracemagisterskie.info

63 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Great

Well, as I said earlier keep reading and you will find the answer to that “how to?”. free robux generator no surveys

4 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Rękodzieło - scrapbooking

Cześć, mam rękodzieło rekodziełem ale ja mam inne konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z...

2 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018