Obecnie kosmetyki Organique można spotkać w sieci sklepów franczyzowych i w salonach SPA, zarówno w Polsce jak i zagranicą (m.in. w Grecji, Rumunii, Rosji, Szwecji, Ukrainie, Szwajcarii, USA, Wielkiej Brytanii oraz w Australii).
Piątek
02.05.2014
Co roku na kosmetyki wydajemy miliardy złotych, dlatego Organique do końca roku chce otworzyć 10 sklepów.
 

Kosmetyki Organique są obecne na polskim rynku od 14 lat. Firma początkowo działała jako jednoosobowa manufaktura, w której powstawały naturalne kosmetyki do pielęgnacji ciała i twarzy. Sieć sklepów Organique liczy w Polsce 40 placówek, z których 35 prowadzonych jest przez franczyzobiorców. W ubiegłym roku przybyło 12 sklepów, do grudnia tego roku pod logo Organique ma zostać otwartych 10 kolejnych placówek.

- Planujemy zarówno otwarcia salonów w prestiżowych galeriach handlowych największych polskich miast, jak i w mniejszych miejscowościach liczących od 30 do 100 tys. mieszkańców. Dla właścicieli sklepów w tych miejscowościach przygotowaliśmy ekonomiczny pakiet wyposażenia lokali - mówi Magdalena Wieczorek, menedżer sieci franczyzowej.

Inwestycja we własny sklep Organique zaczyna się od 50 tys. zł. Franczyzobiorca oraz jego pracownicy przechodzą szkolenia produktowe i sprzedażowe. Centrala zapewnia partnerom wsparcie marketingowe i PR-owe, pomaga również w działaniach związanych z przygotowaniem do otwarcia sklepu oraz w bieżącej działalności.

Inwestycja we własny sklep z kosmetykami może okazać się strzałem w dziesiątkę, bo jak czytamy w raporcie PMR "Rynek dystrybucji artykułów kosmetycznych w Polsce 2014. Analiza rynku i prognozy rozwoju na lata 2014-2019" do końca 2016 roku rynek dystrybucji kosmetyków ma osiągnąć wartość 23 mld zł. W ubiegłym roku rynek zanotował 2 proc. wzrost i osiągnął wartość 20 mld zł.
(mak)