Młody wiek i otwartość pomaga mi w prowadzeniu sklepu i nawiązywaniu przyjaznych relacji z klientami.
Maja Dominiak, franczyzobiorczyni Esotiq
Środa
30.04.2014
Maja Dominiak pół roku temu doradzała klientkom w wyborze bielizny. Teraz robi to samo, ale jako właścicielka sklepu Esotiq.
 

Maja Dominiak jest byłym pracownikiem sklepu Esotiq w Gnieźnie. Właściwie ciągle tam pracuje, tyle że teraz w roli właścicielki. Dotychczasowy franczyzobiorca wyprowadził się z Gniezna, a Maja Dominiak zaproponowała centrali, że przejmie sklep. Biznes działał już półtora roku przy jednej z głównych ulic miasta, ale nowa franczyzobiorczyni przeniosła sklep do lokalnego centrum handlowego. 

- Znałam sklep i jego klientki, a dodatkowo zapoznałam się z wynikami finansowymi. Dzięki udziałowi w projekcie unijnym "Moja firma z pożyczką" dostałam 45 tys. zł niskooprocentowanej pożyczki na urządzenie lokalu. Od listopada prowadzę Esotiq. Mam 23 lata, dlatego ciągle uczę się biznesu, m.in. tego, jak być szefem. Sama wszystkiego doglądam, ale zatrudniam także jedną pracownicę – mówi Maja Dominiak.

W Gnieźnie Esotiq nie ma dużej konkurencji. Działają co prawda sklepy Triumph, jednak jak twierdzi franczyzobiorczyni, oferta Esotiq skierowana jest do młodszych klientek. Atutem wielkopolskiego sklepu jest jego lokalizacja – w centrum handlowym Max, w którym działa ok. 20 najemców, w tym Carrefour, CCC i fotograf. Ponadto klienci mają do dyspozycji parking oraz korzystają z dłuższych godzin otwarcia.

- Często przeprowadzamy w sklepie promocje. Część z nich jest zaplanowana przez centralę, część organizuję samodzielnie po konsultacji z franczyzodawcą. Skuteczny marketing zawdzięczam m.in. reklamie sms-owej wysyłanej do bazy naszych klientek. Zawsze po wysyłce reklamy notujemy wyższe obroty – zauważa właścicielka sklepu Esotiq. – W tej branży ważna jest umiejętność doradzania kupującym. Dobranie właściwej bielizny jest sprawą bardzo intymną. Nie wolno bać się – dosłownie – wejść klientce do przebieralni. W tym przypadku młody wiek i otwartość pomaga mi w prowadzeniu sklepu i nawiązywaniu przyjaznych relacji z klientami.
(dw)


POPULARNE NA FORUM

Sklep z bielizną w dużej galerii - opłaca się?

Z tego co widzę to żona bieliznę zamawia w sieci, głównie tutaj https://ekskluzywna.pl/ Moim zdaniem coraz więcej biznesów będzie przenosić się do internetu, bo jest...

14 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Zarobić na stylu

I like your post. It really useful with me. Thanks for sharing these useful information! - spotify web player

40 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

This really interesting post. Thanks for sharing! - hotmail login

18 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

18 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018