05.05.2014

Mikrobank w powiatach

W Polsce istnieje ponad 300 powiatów. Tyle samo ma być placówek Fines.

Pod logo Fines działają od 2005 roku biura pośrednictwa kredytowego oferujące głównie kredyty gotówkowe i konsolidacyjne. Z firmą współpracuje 80 franczyzobiorców, oferta sieci dostępna jest także w ponad 1,8 tys. punktów agencyjnych. W tym roku franczyzodawca chciałby pozyskać 50 partnerów, a docelowo Fines ma się pojawić w każdym mieście powiatowym, co będzie oznaczało ponad 300 placówek w całym kraju.

Placówka Fines

Nowo otwarte biura Fines znajdują się m.in. w Stargardzie Szczecińskim, Czempinie, Rybniku, Jezioranach, Warszawie i Kaliszu.

- Nasz biznes jest zbliżony do konceptu klasycznej mikroplacówki bankowej, z tym, że w naszym oddziale klient ma dostęp do oferty wielu banków.  Logiczną konsekwencją tego podobieństwa jest to, że nasze placówki powstają w miejscach. gdzie normalnie powstawałyby placówki bankowe – mówi Przemysław Olczyk, dyrektor ds. rozwoju sieci franczyzowej Fines. – Otwieramy placówki w centrach miast oraz w okolicy dużej liczby punktów handlowych i usługowych, zarówno w małych miejscowościach, jak i dużych miastach. Kluczem do sukcesu nie jest liczba mieszkańców, a przedsiębiorczość i pracowitość franczyzobiorcy – twierdzi przedstawiciel franczyzodawcy.

 Przedsiębiorcy zainteresowani współpracą z firmą muszą spełnić kilka wymagań: minimum średnie wykształcenie, posiadanie 9 tys. zł na umeblowanie, oznakowanie lokalu oraz na materiały promocyjne. Franczyzodawca nie pobiera opłaty za przystąpienie do sieci. Wśród kandydatów na partnerów pojawiają się agenci, którzy już prowadzą placówkę pośrednictwa finansowego, osoby z doświadczeniem w branży zainteresowane rezygnacją z etatu na rzecz własnego biznesu oraz inwestorzy, którzy do tej pory nie mieli styczności z finansami. Dobór kandydatów z ostatniej z wymienionych grup jest najbardziej selektywny. Bez względu na dotychczasowe doświadczenie, każdy licencjobiorca otrzymuje pomoc w postaci szkoleń, projektu lokalu, dedykowanych mu infolinii i opieki kierownika regionu.
(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0