06.05.2014

Najlepsze przed nami

Niska kwota inwestycji w pizzerię Biesiadowo nie jest jedynym powodem, dla którego zgłaszają się do nas franczyzobiorcy - zapewnia Wojciech Goduński.

100 lokali Biesiadowo otwarte w pięć lat to niezły wynik. Ale chyba takiej dynamiki wzrostu nie uda się utrzymać w następnych latach?
Dlaczego nie? Zainteresowanie konceptem Biesiadowo w tej chwili jest większe niż kiedykolwiek, gdyż ludzie przekonali się do naszego systemu franczyzowego. Osiągnęliśmy to dzięki nieskomplikowanej i przejrzystej umowie oraz braku opłat: licencyjnej i marketingowej. Lokal można uruchomić lokal już od 42 tys. zł, a proces otwarcia nie jest skomplikowany. Dzięki temu rozpoczęcie pracy pod szyldem Biesiadowa odbywa się szybko, a jak wiadomo - czas to pieniądz!

Wojciech Goduński, franczyzodawca pizzerii Biesiadowo Fot. Biesiadowo

Zainteresowanie naszym konceptem w tej chwili jest większe niż kiedykolwiek
Wojciech Goduński, franczyzodawca

Wielu uważa, że tempo rozwoju sieci jest tak wysokie tylko dzięki niskiej kwocie inwestycji. Zgodzi się pan?
Oczywiście, niska kwota uruchomienia pizzerii pod naszym szyldem jest ważnym czynnikiem, ale nie jedynym. Obecnie Biesiadowo to 100 lokali w całym kraju, więc jesteśmy rozpoznawalną marką na rynku polskim. Uważam, że osoby zainteresowane systemem franczyzowym w równym stopniu zwracają uwagę na koszt inwestycji, jak i na rozpoznawalność marki.

Jak postępuje rozwój konceptu Crazy Piramid Pizza? Ile placówek działa pod tym szyldem?
Crazy Piramid Pizza to znacznie młodsza marka, wymaga jeszcze czasu, aby osiągnięcia były zbliżone do Biesiadowa. Planując wprowadzenie na rynek drugiej marki, zakładaliśmy takie same koszty uruchomienia lokalu, jak w przypadku Biesiadowa, dzięki czemu Crazy Piramid cieszy się równie dużym zainteresowaniem. Obecnie mamy 9 lokali w Polsce.

Jak pan ocenia obecną kondycję rynku gastronomicznego? A co za tym idzie, jakie są cele dotyczące otwarć w sieciach Biesiadowo i Crazy Piramid?
Obecna sytuacja rynku gastronomicznego w Polsce poprawia się, widać zdecydowane ożywienie. Ewidentnie kryzys się skończył, widzimy to po ilości zapytań dotyczących współpracy. W tym roku zakładamy 15 nowych lokali w ramach sieci Biesiadowo oraz 10 lokali w ramach konceptu Crazy Piramid Pizza. Rozpoczęliśmy również działania związane z identyfikacją wizualną obu konceptów, co dodatkowo wzmocni naszą rozpoznawalność, która z pewnością przełoży się na sprzedaż.

Rozmawiał (gum)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0