13.05.2014

Zarobią na Czysto(.pl)

Mają ponad 200 myjni franczyzowych, partnerów szukają głównie w północnej Polsce.

Spółka Czysto.pl debiutowała na rynku myjni bezdotykowych w 2004 roku. Prawowicie może więc określać się mianem jednego z pionierów tej branży. Dziś sieć liczy ponad 200 punktów, ale swoim zasięgiem obejmuje głównie Polskę południowo-wschodnią. Franczyzodawca liczy, że pozyskując nowych partnerów uda się wejść do regionów, w których szyld firmy jeszcze się nie pojawił. Na debiut czekają województwa: lubuskie, pomorskie, zachodniopomorskie, warmińsko-mazurskie, wielkopolskie, kujawsko-pomorskie i podlaskie.

myjnia Czysto.pl Fot. Czysto.pl

W 2012 roku na polskim rynku działało 293 franczyzowych auto-myjni zrzeszonych w 9 sieciach.

Franczyzobiorcy Czysto.pl mogą liczyć na opiekę serwisowo-techniczną, gwarancję wyłączności terytorialnej, a także wsparcie marketingowe. Kwota inwestycji w myjnię, z jaką muszą liczyć się franczyzobiorcy, przekracza 200 tys. zł. Przedsiębiorcy mogą wybudować myjnię od zera, bądź przejąć jedną z istniejących lub będących na etapie realizacji punktów. Wybierać mogą spośród jednego z czterech typów myjni: jednostanowiskowego, przeznaczonego dla mniejszych miejscowości systemu SmartWash; pomyślanego o miejscach  z ograniczoną powierzchnią JetWash oraz najpopularniejszego CarWash (występującego w formie indoor i outdoor).

Franczyzobiorcy decydują też, jaki system płatności będzie działał w ich punkcie. Dostępne są żetony, karty chip, klucze KeySystem, automaty rozmieniające i urządzenia doładowujące karty chip oraz klucze. Mają też możliwość wstawienia jedno- lub dwustanowiskowego odkurzacza.

Część myjni pod szyldem Czysto.pl powstaje w bezpośrednim sąsiedztwie stacji paliw Shell.  Jest to możliwe dzięki umowie podpisanej przez obie firmy w 2012 roku, na mocy której Czysto.pl zyskało wyłączną dzierżawę terenu pod myjnie bezdotykowe. Obecnie franczyzodawca dysponuje sześćdziesięcioma takimi lokalizacjami z pozwoleniami na budowę na terenie całego kraju.
(gum)