Rozpoczęcie biznesu pod szyldem Transport for sick wiąże się z koniecznością zakupu ambulansu.
Niedziela
11.05.2014
Publiczna służba zdrowia kuleje. Chce na tym skorzystać czeski franczyzodawca Transport for Sick.
 

Czeska firma Novodobá Sanitka powstała w 2011 roku i od tego czasu na rodzimym rynku pozyskała ponad 20 partnerów. Zajmują się oni transportem chorych, starszych i niepełnosprawnych z różnych ośrodków medycznych (szpitale, sanatoria) oraz z własnych mieszkań. Franczyzobiorcy dowożą klientów, którym nie przysługuje bezpłatny transport medyczny lub chcą skorzystać z transportu prywatnego. W Polsce firma poszukuje masterfranczyzobiorcy, który będzie prowadził działalność pod logo Transport for sick.

Przewidywana suma inwestycji wynosi 1-2 mln zł. Master franczyzobiorca otrzymuje wyłączność na terytorium całej Polski na pięć lat. Master franczyzobiorca będzie upoważniony do sprzedaży 159 pojedynczych licencji franczyzowych w Polsce. Oczekiwany okres zwrotu z inwestycji wynosi 3-4 lata, przedsiębiorcy otrzymają szczegółowy plan finansowy. - Poszukujemy masterfranczyzobiorcy w Polsce oraz na Słowacji, którzy rozwiną biznes na terenie całego kraju – mówi Romana Tvarůžková, przedstawicielka firmy.

Właściciel ambulansu, oprócz transportu, może także zajmować się obsługą dużych imprez, na których konieczna jest obecność służb medycznych. - Aby zdobyć takie zlecenie, muszę przygotować atrakcyjną finansowo ofertę. Kiedy organizator decyduje się na wybór mojej firmy, zapoznaję się ze szczegółami eventu: ile osób będzie w nim uczestniczyło, gdzie się odbędzie, czy impreza jest w świetle prawa imprezą masową. Jeśli tak, to jej zabezpieczenie wymaga odpowiedniej liczby ratowników medycznych w proporcji do wszystkich uczestników - wyjaśnia szczegóły organizacyjne Michał Zabłocki, właściciel firmy Live-Med.

To nie jedyny koncept, który korzysta ze słabej kondycji publicznej służby zdrowia. TeleOpieka to telefoniczny system wzywania natychmiastowej pomocy w nagłych wypadkach takich jak: upadek. W Polsce jest już 800 tys. niesamodzielnych starszych osób wymagających stałej opieki. Po 65. roku życia jest już 5 mln Polaków, a w wieku ponad 80 lat - 1,3 mln osób.

(dw)


POPULARNE NA FORUM

Biznes na spółkę z franczyzodawcą

magazyny samoobsługowe to świetna sprawa, szukam teraz czegoś w Krakowie, może ktoś coś? :)

1 wypowiedzi
ostatnia 19.04.2018
Drukują i zarabiają

Świetna sprawa, jeśli szukacie akcesoriów do drukarek to polecam zajrzeć tutaj: Raf Tech - tusze do drukarek mają świetną ofertę i warto z nimi wejść we współpracę.

8 wypowiedzi
ostatnia 16.04.2018
Fotografia ślubna

Jeśli chodzi o sprawy ślubne to polecam zainteresować się takim czymś jak agencje ślubne ja np polecam tą: http://mr-mrs.com.pl/ , są bardzo dobrzy w tym co robią i...

2 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018
Sprzedaż zaproszeń ślubnych - czy to się opłaca?

http://stronawesela.pl

16 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018
Sprzedaż zaproszeń ślubnych - czy to się opłaca?

Zawsze można odsprzedawać gotowe zaproszenia: https://stronawesela.pl/ ma taką opcje szukasz klientów dostajesz rabat partnera np 15% i to twój zarobek.

16 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018
Fotografia ślubna

Cześć, czy ktoś z Was ma doświadczenie w fotografii ślubnej? Czy jest to opłacalny biznes? Zainspirowałam się pięknym zdjęciami i chciałabym też działać w tym...

2 wypowiedzi
ostatnia 10.04.2018
Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach

Młodzi ludzie którzy chcą otworzyć własną działalność gospodarczą mają na prawdę trudno w tym kraju. Ja otwierałem z bratem wulkanizacje. Wulkanizacja Poznań,...

39 wypowiedzi
ostatnia 09.04.2018
Jak zarobić na rozwodzie?

Tak.. ostatnio psychoterapia przez internet psychoterapia przez internet[/a] jest bardzo znana i mysle

11 wypowiedzi
ostatnia 06.04.2018
zobacz więcej na forum