11.05.2014

Przedsiębiorca na sygnale

Publiczna służba zdrowia kuleje. Chce na tym skorzystać czeski franczyzodawca Transport for Sick.

Czeska firma Novodobá Sanitka powstała w 2011 roku i od tego czasu na rodzimym rynku pozyskała ponad 20 partnerów. Zajmują się oni transportem chorych, starszych i niepełnosprawnych z różnych ośrodków medycznych (szpitale, sanatoria) oraz z własnych mieszkań. Franczyzobiorcy dowożą klientów, którym nie przysługuje bezpłatny transport medyczny lub chcą skorzystać z transportu prywatnego. W Polsce firma poszukuje masterfranczyzobiorcy, który będzie prowadził działalność pod logo Transport for sick.

Karetka Transport for Sick Fot. Transport for Sick

Rozpoczęcie biznesu pod szyldem Transport for sick wiąże się z koniecznością zakupu ambulansu.

Przewidywana suma inwestycji wynosi 1-2 mln zł. Master franczyzobiorca otrzymuje wyłączność na terytorium całej Polski na pięć lat. Master franczyzobiorca będzie upoważniony do sprzedaży 159 pojedynczych licencji franczyzowych w Polsce. Oczekiwany okres zwrotu z inwestycji wynosi 3-4 lata, przedsiębiorcy otrzymają szczegółowy plan finansowy. - Poszukujemy masterfranczyzobiorcy w Polsce oraz na Słowacji, którzy rozwiną biznes na terenie całego kraju – mówi Romana Tvarůžková, przedstawicielka firmy.

Właściciel ambulansu, oprócz transportu, może także zajmować się obsługą dużych imprez, na których konieczna jest obecność służb medycznych. - Aby zdobyć takie zlecenie, muszę przygotować atrakcyjną finansowo ofertę. Kiedy organizator decyduje się na wybór mojej firmy, zapoznaję się ze szczegółami eventu: ile osób będzie w nim uczestniczyło, gdzie się odbędzie, czy impreza jest w świetle prawa imprezą masową. Jeśli tak, to jej zabezpieczenie wymaga odpowiedniej liczby ratowników medycznych w proporcji do wszystkich uczestników - wyjaśnia szczegóły organizacyjne Michał Zabłocki, właściciel firmy Live-Med.

To nie jedyny koncept, który korzysta ze słabej kondycji publicznej służby zdrowia. TeleOpieka to telefoniczny system wzywania natychmiastowej pomocy w nagłych wypadkach takich jak: upadek. W Polsce jest już 800 tys. niesamodzielnych starszych osób wymagających stałej opieki. Po 65. roku życia jest już 5 mln Polaków, a w wieku ponad 80 lat - 1,3 mln osób.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0