Badania skuteczności reklamy w windach przeprowadzane przez Wydział Marketingu Ryerson Polytechnical Institute w Toronto i Capilano College w Vancouver potwierdziły, że reklama w windach, to najskuteczniejsza forma nieświadomego oddziaływania na człowieka - średni wynik to 84 proc. skuteczności.
Kornelia Krzysiek z Grupy Mediowej Valere
Wtorek
13.05.2014
O pozyskiwaniu klientów zainteresowanych reklamą w windach oraz skuteczności tej formy promocji opowiada Kornelia Krzysiek z Grupy Mediowej Valere.
 

Czy istnieją badania potwierdzające skuteczność reklamy w windach? Czy klienci ufają tej formie promocji?
Klienci postrzegają reklamy w windach jako coś nowego i alternatywnego w odniesieniu do dotychczas stosowanych przez nich form promocji, jak np. kolportaż ulotek czy reklama internetowa. Ponieważ koszt reklamy na tablicy, uwzględniając okres oddziaływania, jest stosunkowo niewysoki, klienci chętnie decydują się na nawiązanie współpracy.
Najlepszym potwierdzeniem skuteczności proponowanej formy reklamy jest duża liczba nawiązywanych umów długoterminowych oraz fakt, że firmy ogólnopolskie reklamę w windach coraz częściej biorą pod uwagę podczas planowania własnych kampanii marketingowych. Każdy z mieszkańców podróżuje windą dwa razy dziennie, więc poziom zapamiętania kampanii jest znacznie wyższy niż np. przy standardowych nośnikach outdoorowych - w bardzo prosty sposób wyliczamy naszym klientom stosunek kosztów dotarcia/osoba, co jesteśmy w stanie określić na poziomie minimalnym (liczba mieszkańców) plus goście odwiedzający dane lokalizacje.

W jaki sposób franczyzobiorcy pozyskują klientów oraz powierzchnię na reklamy? Czy samodzielnie negocjują możliwość korzystania z powierzchni wind ze spółdzielniami i zarządcami biurowców?
Nasi partnerzy pozyskują klientów w dogodny dla siebie sposób. Jako centrala nie narzucamy ściśle określonych działań, którymi muszą się kierować. Pozyskiwanie klientów może się odbywać zarówno drogą telefoniczną, elektroniczną, jak w bezpośrednim kontakcie z klientem, do czego zawsze zachęcamy. Oddajemy partnerom w ręce podręcznik operacyjny, który jest efektem naszego kilkuletniego doświadczenia w sprzedaży powierzchni reklamowych. Jeśli chodzi o  negocjacje dotyczące możliwości korzystania z wind należących do zarządców nieruchomości - wszystkie działania i formalności z tym związane są realizowane przez naszą centralę. Partner nawiązujący współpracę z nami otrzymuje „gotowe” lokalizacje.

Jaka jest różnica w doborze klientów, których reklamy są publikowane w windach budynków mieszkalnych i biurowcach należących do firm? 
Taka różnica z założenia nie istnieje. Reklamodawca wykupuje reklamę na wszystkich tablicach jakie dostępne są w danym mieście. Wszelkie odstępstwa od tej reguły są wynikiem bezpośrednich negocjacji reklamodawcy z naszym partnerem. Wyjątkiem są sytuacje, w bardzo dużych miastach, w których często występuje jednocześnie więcej niż jedna edycja reklamy. Wówczas reklamodawca może wykupić reklamę przykładowo wyłącznie w interesującej go dzielnicy, jednak bez podziału na konkretne budynki.

rozmawiał (dw)

 

 

 

 

 

 


POPULARNE NA FORUM

Pierwszy biznes dla 20-latka

Trzeba pamiętać też o tym, że w przypadku tak młodego wieku nie zawsze będziemy mogli pozwolić sobie na własne biuro. Rozwiązaniem może być korzystanie z biura na...

65 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2018
Pierwszy biznes dla 20-latka

Trzeba pamiętać też o tym, że w przypadku tak młodego wieku nie zawsze będziemy mogli pozwolić sobie na własne biuro. Rozwiązaniem może być korzystanie z biura na...

65 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2018
Agencja marketingowa - czy warto?

Ja na początku nie byłam przekonana czy to nie będzie wydawanie pieniędzy w błoto taka agencja marketingowa. Mąż mnie w sumie przekonał, żeby spróbować i zamówiłam...

8 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Sale na konferencje i spotkania

Bardzo istotne jest, żeby wybrać na taką okoliczność odpowiednie miejsce. Nie może tam panować jakiś chaos, czy ogólnie źle się prezentować takie miejsce. Moim...

3 wypowiedzi
ostatnia 12.08.2018
Agencja marketingowa - czy warto?

Jasne że warto, kiedyś zastanawiała mnie reklama Lubliniec niby małe miasteczko ale reklamę trzeba robić. Postawiłem na marketing i pozycjonowanie stron internetowych....

8 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2018
Jak pozycjonować stronę internetową?

nie wystarczy sama optymalizacja, trzeba też dodawać linki, pozycjonowanie stron Opole żeby widoczność rosła. Dodawać zaplecza i wiele innych.

185 wypowiedzi
ostatnia 08.08.2018
Jaka drukarnia online?

Ostatnio drukowałem w https://www.drukowalnia.pl/, też spoko opcja, już następnego dnia wszystko było gotowe.

141 wypowiedzi
ostatnia 03.08.2018
Sklep internetowy w modelu dropshipping?

Wszystkie te problemy można załatwić przy pomocy porządnej platformy e-commerce, gdzie zapewniona jest płynna łączność z dostawcami dlatego nie musimy się martwić o...

87 wypowiedzi
ostatnia 01.08.2018