20.05.2014

Olimp na szczycie biurowca

Nie tylko w centrach handlowych powstają lokale Olimp. Jedzenie na wagę to popularne rozwiązanie także w biurowcach.

Grupa Gastromall, właściciel sieci restauracji z jedzeniem na wagę Olimp, podpisała umowę na wynajem powierzchni w budowanym centrum biurowym w Krakowie.  Budynek biurowy AVIA to inwestycja w Krakowskim Parku Technologicznym warta 20 mln euro, która zapewni ok. 1,5 tys. miejsc pracy. Grupa będzie jedynym operatorem gastronomicznym w budynku, w którym nowa restauracja zajmie powierzchnię ok. 300 m2. Otwarcie przewidziano na początek 2015 roku.

Zdjęcie punktu systemu Olimp Fot. Grupa Gastromall

Restauracje Olimp serwują jedzenie na wagę w stałej cenie za 100 g. W tym roku otwarto już 4 lokale pod logo Olimp (CH Janki pod Warszawą, Atrium Lublin, Amber Kalisz, Ferio Konin).

- Obecnie firma posiada 11 własnych restauracji Olimp oraz 10 franczyzowych w galeriach handlowych oraz w centrach biurowych w całym kraju. Jeszcze w tym roku zainauguruje działalność Olimp w krakowskich biurowcach: Alma Tower, Enterprise Park oraz Orange Office - zapowiada Izabela Domaradzka, koordynator projektów w Grupie Gastromall.

Grupa Gastromall zarządza, oprócz siecią restauracji Olimp, także lodziarniami Lovit oraz lokalami z kuchnią meksykańską Companeros. Rozbudowa struktur francyzzodawca wymusiła na nim wdrożenie platformy online ułatwiającej franczyzobiorcom  prowadzenie lokali oraz codzienne zarządzanie restauracją.

Inwestycja w lokal Olimp wynosi ok. 200 tys. zł. Franczyzobiorca otrzymuje od centrali projekt aranżacji oraz biznes plan dotyczący otwieranej przez niego restauracji. Niektórzy będą mogli poprowadzić biznes w jednej z pozyskanych przez franczyzodawcę lokalizacji. Planowany zwrot z inwestycji wynosi dwa lata. Przedsiębiorca może liczyć na wsparcie w pozyskaniu środków unijnych.
(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0