Motto agentów Metrohouse „Kupujący nie płaci prowizji” promuje model pośrednictwa oparty na pobieraniu wynagrodzenia od jednej strony transakcji.
Niedziela
25.05.2014
Metrohouse nie narzeka na brak zgłoszeń od potencjalnych franczyzobiorców. To efekt zniesienia licencji na zawód pośrednika.
 

Pod logo Metrohouse działa blisko 100 biur nieruchomości, z którymi współpracuje ponad 800 agentów oraz doradców z całej Polski. Oferta Metrohouse obejmuje pośrednictwo w sprzedaży, kupnie oraz wynajmie nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. W skład grupy wchodzi również dział kredytowy. W ostatnim półroczu firma podpisała 18 umów franczyzowych. Od początku roku pośrednicy musieli odnaleźć się w nowej rzeczywistości, ponieważ została zniesiona licencja pośrednika. Aby wykonywać ten zawód wystarczy wykupić ubezpieczenie OC.
- Ubezpieczeniem OC pośrednika nieruchomości jest objęta odpowiedzialność cywilna w obrocie nieruchomościami za szkody wyrządzone w następstwie działania lub zaniechania ubezpieczonego, w okresie trwania ochrony ubezpieczeniowej, w związku z wykonywaniem czynności pośrednictwa - wyjaśnia Piotr Jarosz, dyrektor ds. rozwoju sieci franczyzowej w Metrohouse. - W przypadku gdy pośrednik wykonuje czynności pośrednictwa przy pomocy innych osób, działających pod jego nadzorem, ubezpieczeniem OC jest objęta również odpowiedzialność cywilna tego pośrednika za szkody wyrządzone działaniem lub zaniechaniem tych osób. Minimalną sumę gwarancyjną ubezpieczenia wynosi 25 tys. euro w odniesieniu do jednego zdarzenia i wszystkich zdarzeń w okresie ubezpieczenia. Wysokość kwoty ubezpieczenia zależy m.in. od wielkości firmy i sumy ubezpieczenia i wynosi już od kilkuset złotych.

- Samodzielne rozpoczęcie działalności w branży obrotu nieruchomościami może być ryzykowne. Bez odpowiedniego wprowadzenia w meandry mechanizmów funkcjonowania rynku nie ma mowy o skutecznym działaniu. Oczywiście także lokalne biura działające w pojedynkę osiągają sukcesy, dzieje się to jednak większym nakładem sił i środków, w rezultacie nauki na własnych błędachW prowadzonych przez nas rozmowach, niezależnie od dotychczasowej ścieżki biznesowej kandydata na franczyzobiorcę, dokonujemy szczegółowej analizy lokalnego rynku nieruchomości i na podstawie danych opracowujemy biznesplan - mówi Piotr Jarosz.

Franczyzodawca oferuje swoim partnerom dostęp do bazy nieruchomości i klientów w Polsce. Poza tym oferty, oprócz własnego poartalu trafiają także na inne branżowe serwusy, takie jak gratka, domiporta, oferty.net.Przedsiębiorca zainteresowany współpracą przechodzi praktyki w jednym z biur Metrohouse. Następnie otrzymuje opracowane przez radców prawnych wzory umów pośrednictwa, dostęp do systemu CRM do obsługi biura. Daje on możliwość kontrolowania pracy biura z każdego miejsca, nadzorowania swojego budżetu, wystawiania faktur dla klientów i zamawiania materiałów marketingowych. Franczyzobiorca może uzyskać dodatkowe dochody dzięki pośrednictwie w udzielaniu kredytów hipotecznych, ponieważ Metrohouse posiada umowy z większością banków.

Więcej informacji z rynku nieruchomość można znaleźć na portalu LokalnaBiznes.pl
(dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Wiosna należy do pośredników

Nice blog post published here. The writer has definitely improved over the past few months and this post is a proof of that. I would love to see some more blog posts as good as...

22 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Wiosna należy do pośredników

Amazing post! We love the content and have shared this with our social media network! Appreciated from the hotel digital marketing agency.

22 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Wiosna należy do pośredników

A lot of people have been disappointed with your work here lately, and it's clear to see why. You don't seem to put as much effort into your articles as you used to and that's...

22 wypowiedzi
ostatnia 10.06.2018
Przeprowadzki międzynarodowe - czy możecie kogoś polecić

Trzeba poszukać kogoś w internecie. To jest raczej niszowa branża. ___________________ Pisanie prac magisterskich - ogłoszenia

4 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Deweloper w małym mieście

Mój wujek prowadzi w małej miejscowości z Wielkopolski firmę budowlaną PRB ADAM budują w Poznaniu domy, zajmują się remontami i wykończeniami i bardzo dobrze firma...

14 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Deweloper w małym mieście

Mój wujek prowadzi w małej miejscowości z Wielkopolski firmę budowlaną http://www.prb-adam.pl budują w Poznaniu domy, zajmują się remontami i wykończeniami i bardzo...

14 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Wiosna należy do pośredników

Explore our coiffeur in Bodensee and also our burnout klinik in rheinfall.

22 wypowiedzi
ostatnia 30.05.2018
Przeprowadzki międzynarodowe - czy możecie kogoś polecić

Mogą się przydać mocne taśmy, znajdziecie je w http://www.tasma.krakow.pl/ To producent, mają różnego rodzaju taśmy, u nas się sprawdziły, sa mocne, zdały egzamin...

4 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2018