Inwestycja w sklep Hobby4Men.com zlokalizowany w centrum handlowym wynosi ok. 200 tys. zł, a w sklep przy ulicy ok. 150 tys. zł. Mowa o powierzchni 70 m2. Wymieniona kwota obejmuje m.in. remont, umeblowanie oraz zakup sprzęt komputerowego. Zatowarowanie sklepu to z kolei koszt na poziomie ok. 100 tys. zł.
Środa
28.05.2014
Hobby4Men.com, sklep z akcesoriami dla mężczyzn, wchodzi we franczyzę.
 

Firma Kolter została założona w 1991 roku. Od ponad 20 lat zajmuje się sprzedażą hurtową i detaliczną odzieży sportowej, gadżetów elektronicznych, artykułów strzeleckich oraz obronnych, niewymagających posiadania zezwolenia. Do fiirmy należą sklepy Broń.pl i Hobby4Men.com. Z końcem maja we wrocławskiej galerii handlowej Magnolia Park powstał salon Hobby4Men.com. Dwa inne punkty działają w centrach handlowych w Częstochowie i Kielcach. Właściciel zapowiada, że do końca roku otworzy kolejne 2-3 sklepy w największych miastach kraju (powyżej 500 tys. mieszkańców), kontynuując jednocześnie sprzedaż online.

- Stale rozwijamy sklep internetowy. W tym tygodniu zoptymalizowaliśmy go tak, by łatwo i intuicyjnie można było robić w nim zakupy za pomocą urządzeń mobilnych. Planujemy, że pełnię założonych przez nas funkcjonalności strony osiągniemy za mniej więcej 3 miesiące – wyjaśnia Mirosław Klekot, dyrektor generalny grupy Kolter.

Firma zamierza też wejść z marką Hobby4Men.com na rynek franczyzowy. Szczegóły dotyczące swojego programu franczyzowego przedstawi w drugiej połowie roku.
- Rozwój Hobby4Men.com opieramy na koncepcji połączenia wzajemnie uzupełniających się obecności w galeriach handlowych oraz sprzedaży przez internet. Chcąc połączyć offline z online, musimy stworzyć dużą sieć sklepów, w których klienci będą mogli dany produkt zobaczyć, sprawdzić „namacalnie”. Docelowo potrzebujemy ok. 50 placówek w całym kraju. W tym założeniu ok. 10 punktów to sklepy firmowe, a reszta franczyzowe – zapowiada Mirosław Klekot.

Coraz więcej firm łączy sprzedaż w internecie i przez internet. Punkty stacjonarne umożliwiają odbiór zamówionych produktów. Na przykład sklep internetowy Merlin.pl niedawno zainwestował w punkty odbioru przesyłek.
(dw)
 

 

 

 


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.