Dotychczas otwarte sklepy Briju znajdują się m.in. w CH Riviera w Gdyni, CH Karolinka w Opolu i w Galerii Piastów w Legnicy.
Niedziela
01.06.2014
Briju prezentuje swoją biżuterię w dobrze oświetlonych witrynach, zaś wyniki finansowe na giełdzie.
 

Pod logo Briju działa na razie 7 sklepów z biżuterią, w tym 3 franczyzowe. Na razie, bo do końca roku ma być ich 20, a 2015 – 42. Takie są założenia budżetowe spółki Briju, która oprócz sprzedaży detalicznej jest jednocześnie producentem biżuterii i współpracuje z ok. 60 sklepami w całej Polsce. W minionym tygodniu spółka Briju zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych. Z giełdą franczyzodawca był już związany, ale jego akcje były notowane na rynku New Connect.

Sklepy Briju powstają w dużych centrach handlowych. Nie straszna im konkurencja Apartu i Kruka. – Od konkurencji wyróżniamy się aranżacją wnętrza. Klasyczne brązy zastąpiliśmy połączeniem bieli z czernią. Biżuteria jest dokładnie oświetlona i wystawiona w cube’ach, czyli półkach stanowiących autonomiczne wyspy. Dzięki temu eksponowaną biżuterię można podziwiać z każdej strony. Ponadto istnieje możliwość częstej rotacji półek, co pozwala obejrzeć całą dostępną ofertę sklepu – wyjaśnia Piotr Bakiera, dyrektor ds. marki w sieci Briju.

Inwestycja w sklep Briju wynosi 4 tys. zł za metr kwadratowy. Łatwo policzyć, że na sklep o powierzchni 50 m2 trzeba wydać 200 tys. zł, z czego większa część tych środków stanowi zatowarowanie. W zamian przedsiębiorca otrzymuje nie tylko lokal już pozyskany przez centralę, ale także przeszkolony personel.
- Franczyzobiorca odbywa szkolenie w siedzibie naszej firmy, w Gnieźnie. Właśnie tam poznaje personel dobrany przez naszych ekspertów. Szkolenie dotyczy nie tylko technik sprzedaży, ale także wiedzy na temat biżuterii – metali i kamieni szlachetnych. Dzięki systemowi sprawdzającemu liczbę wejść do sklepu oraz analizie wystawionych paragonów wiemy, kiedy sklep osiąga wyższe obroty, ewentualnie kiedy pracownik gorzej sobie radzi z obsługą klienta – mówi Piotr Bakiera.

Franczyzodawca prowadzi wprowadza do sprzedaży w ciągu całego roku tematyczne kolekcje, na przykład z okazji Walentynek i Dnia Matki. Biżuterią można obejrzeć nie tylko w przeszklonych półkach, ale także na monitorach telewizyjnych wiszących na jednej ze ścian.
(dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Mydlarnia dla męża i żony

To może być bardzo ryzykowny biznes. Nie chciałbym konkurować z takim Rossmanem. ____________________________ Prace dyplomowe z kosmetologii i nie tylko

6 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Zastanawiam się nad Organique...

Pierwsze słyszę o tej firmie. Trzeba to wszystko dobrze skalkulować. ________________________ Pisanie magisterskich prac z kosmetologii

2 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Perfumy na mililitry

Popularyzacja internetu i penetracja Rossmana sprawia, że bardzo ciężko jest w takim biznesie dojść do wielkich pieniędzy. _______________________ Kosmetologia - pisanie...

81 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Powiedziała YES

Yes ma bardzo fajne produkty. To jest bardzo fajna opcja. __________________________ pracemagisterskie.info

11 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Moim zdaniem złoto i srebro wyszło już z mody. Nie ma sensu w to inwestować. _________________________ http://pracemagisterskie.info

63 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Great

Well, as I said earlier keep reading and you will find the answer to that “how to?”. free robux generator no surveys

4 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Rękodzieło - scrapbooking

Cześć, mam rękodzieło rekodziełem ale ja mam inne konkretne pytanie odnośnie zarabianie na handlu kryptowalutami. Chodzi mi konkretnie o ethereum - czy według Was, z...

2 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Inwestycja w srebro - czy warto?

Nie przemawia to do mnie, lepiej już zainwestować na giełdzie.

63 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018