Legendy o „złej robocie” wykonanej przez pseudofachowców krążą nie tylko w Polsce. Dobra renoma usługodawcy gwarantuje nie tylko dobrą jakość, ale i odpowiedzialność firmy za efekty działań jej pracowników.
Środa
04.06.2014
Portugalska firma sprzątająca wchodzi na polski rynek. Kwota inwestycji zaskakuje.
 

Portugalska firma oferująca usługi sprzątające chce otwierać placówki w Polsce? Dla wielu zabrzmi to jak dowcip –  wszak to „nasi” od pokoleń zdobywają w tej branży europejskie rynki. Tym razem jednak cleaning service przychodzi do nas, i to z najbardziej wysuniętego na zachód zakątka kontynentu – z Porto.

House Shine jest częścią portugalskiej NBrand Group Company, zarządzającej kilkoma firmami franczyzowymi świadczącymi usługi sprzątające, budowlane i naprawcze (m.in. Ideal Plumber i Urban Construction). Marki grupy NBrand działają już w Portugalii, Hiszpanii i Brazylii, a plany rozwoju zakładają powiększanie sieci o inne państwa europejskie i południowoamerykańskie. House Shine posiada obecnie 5 placówek własnych i 261 franczyzowych. 

Historia firmy sięga 2004 roku, gdy portugalski przedsiębiorca i wykładowca akademicki, dr Cândido Mesquita, postanowił w miejsce chaotycznego, czarnego rynku stworzyć profesjonalny system usług domowych i budowlanych. Pomysł się przyjął, a House Shine zdobyło klientów najpierw w Porto, a potem w północnej Portugalii. Mesquita, zachęcony wysokimii obrotami firmy, postanowił przekształcić ją w sieć franczyzową i już 2 lata później marka zyskała tytuł krajowego lidera.

House Shine przygotował już ofertę franczyzową dla partnerów z Polski. Firma pomoże przedsiębiorcom zaadaptować model biznesowy do lokalnego rynku, udzieli wsparcia w zakresie sprzedaży, marketingu, organizacji administracyjnej i operacyjnej i  przeprowadzi serię szkoleń (m.in. z obsługi oprogramowania komputerowego i zarządzania personelem). Głównym zadaniem franczyzobiorcy będzie dalsze budowanie sieci na terenie regionu. Koszt przystąpienia do współpracy partnerskiej z NBrand Group Company to ok. 137,5 tys. euro (ok. 570 tys. zł), w tym 42,5 tys. euro opłaty licencyjnej i 12,5 tys. euro opłaty marketingowej. 

Na polskim rynku działa obecnie ok. 4 tys. firm sprzątających, najwięcej w województwie mazowieckim i zachodniopomorskim. Prognozy dla tej branży są, zdaniem ekspertów, pomyślne - popyt na usługi czyszczące rośnie z każdym rokiem o ok. 20 proc. Największe problemy to brak wykwalifikowanego personelu i standaryzacji usług, a także ogromny udział dochodów pochodzących z "szarej strefy" -  to wciąż ok. 1/4 wartości rynku szacowanego na 8 mld zł.
(mt)


Profil kobiety
Małgorzata Tomczak
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Punkt przesyłek kurierskich

A czy taki punkt mogłabym otworzyć na terenie firmy: http://www.milex.net.pl/?

89 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2018
Punkt przesyłek kurierskich

Z jakich usług kurierskich korzystasz? Zacząłem używać https://www.parcelabc.pl/content/couriers/inpost/29 jestem bardzo zadowolony z ich usług, są one szybkie w...

89 wypowiedzi
ostatnia 14.08.2018
Punkt przesyłek kurierskich

Z jakich usług kurierskich korzystasz? Zacząłem używać https://www.parcelabc.pl/content/couriers/fedex/28 jestem bardzo zadowolony z ich usług, są one szybkie w...

89 wypowiedzi
ostatnia 13.08.2018
Co sądzicie o myjni bezdotykowej??

A mógłby ktoś polecić jakiś dobry odkurzacz na taką myjnię

55 wypowiedzi
ostatnia 06.08.2018
Punkt przesyłek kurierskich

Ja zaś wysyłam paczki za pośrednictwem ParcelABC. Polecam, bo przesyłki kurierskie są tu naprawdę tanie, a czas dostawy niezwykle krótki....

89 wypowiedzi
ostatnia 06.08.2018
zdobienie szkła

Hej hej! Jestem znudzoną kurą domową która chciałaby malować na szkle (wazoniki i butelki itd.). Wydaje mi się że zdobienie szkła to interesujące zajęcie. I szukam...

1 wypowiedzi
ostatnia 02.08.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

Też sie tam wybiorę. Sprawdziłem kilka ofert i Less Mess rzeczywiście najlepiej wypada.

7 wypowiedzi
ostatnia 01.08.2018
Biznes na spółkę z franczyzodawcą

Dzięki! Sprawdzę ten Kryspinów na pewno

7 wypowiedzi
ostatnia 29.07.2018