Franczyzodawca Skinial przekonuje, że stosowane w jego salonach metody usuwania tatuaży nie są tak obciążające dla organizmu, jak usuwanie laserowe.
Środa
11.06.2014
Franczyzodawca salonów usuwania tatuażu Skinial wciąż szuka pierwszego partnera. Dlatego kwotę inwestycji rozkłada na raty.
 

Skinial to sieć salonów usuwania tatuaży, której punkty działają w 10 krajach – m.in. w Niemczech, Szwajcarii i Australii. Od niedawna próbuje swoich sił na rynku polskim. Na razie ma jeden punkt w Szczecinie.
- Rozwój sieci nie idzie tak szybko, jak się spodziewałem – przyznaje Eigil Thomsen, franczyzodawca Skinial Polska. – Mamy jednak ok. 100 osób zainteresowanych otwarciem punktu Skinial, z czego 10 to naprawdę poważne kandydatury.

Zdaniem franczyzodawcy powodzenie sieci zależy od tego, na ile uda jej się przekazać klientom wiedzę o charakterystyce swojej usługi. - Nasz system jako jedyny pozwala usunąć wszelkie barwy spod skóry, nie sprawiając przy tym większego bólu, niż ten, jakiego klienci doznali przy wykonywaniu tatuażu. Dzieje się tak dlatego, że wykorzystujemy naturalną substancję, która jest już obecna w ciele i pobudza jego naturalną zdolność do wypierania obcych elementów na zewnątrz – tłumaczy Thomsen. – Nasza metoda obciąża organizm w znacznie mniejszym stopniu, niż usuwanie tatuaży laserem. Wysokie temperatury wytwarzane przez laser usuwają kolory, a pozostałości są usuwane przez krew. Niestety to sprawia, że tusz odkłada się w limfie, wątrobie i innych częściach ciała. Może przez to powodować alergię i ciężkie choroby – nawet raka.

Franczyza Skinial skierowana jest do osób, które mają podstawową wiedzę o pielęgnacji skóry, a więc do lekarzy, pielęgniarek, kosmetyczek czy też farmaceutów, ale nie tylko. Początkowo franczyzodawca ustalił kwotę inwestycji na poziomie 80 tys. zł. Teraz jednak zdecydował się bardziej zachęcić kandydatów.

- Dla niektórych rzeczywiście pieniądze stanowią problem. Początkowo sądziłem, że przy tak bogatej ofercie kredytowej ze strony banków nie będzie problemów z finansowaniem. Teraz jednak widzę, że większość tych produktów jest tak skonstruowana, by skorzystał tylko bank (zdarza się, że odsetki sięgają 25 proc.). Rozumiem więc niechęć przedsiębiorców do zaciągania kredytów – mówi Thomsen. – Dlatego zaproponowaliśmy kandydatom nowe zasady przystąpienia do sieci. W grę wchodzą dwie metody płatności. Pierwsza dotyczy kwoty 80 tys. zł i obejmuje licencję, szkolenie oraz pakiet startowy. Druga przewiduje roczny kontrakt z opłatą w wysokości 34,5 tys. zł, po którego wygaśnięciu współpracę można przedłużyć na kolejne 2-5 lat, płacąc 12,5 tys. zł za każdy rok.

Łatwo policzyć, że przy wykorzystaniu drugiej opcji licencja na pięcioletnią działalność pod szyldem Skinial będzie kosztować 84,5 tys. zł, czyli nieco więcej niż w przypadku pierwszego pakietu. Płatności będą jednak rozłożone w czasie, co może ułatwić rozkręcenie interesu.
(gum)

 

 

 


POPULARNE NA FORUM

Croatia thanh cong tai vi sao?

Nào là tâm trạng, nào là ý thức, khi là niềm tự hào dân tộc... Vậy, hãy nghe chính một “fan cuồng” Croatia, trước khi nghe những lời bàn...

1 wypowiedzi
ostatnia 15.07.2018
Fotodepilacja - z kim warto współpracować?

Osobiście polecam dobrego lekarza medycyny estetycznej https://ranking.abczdrowie.pl/s/Lekarz%20medycyny%20estetycznej Wtedy będziemy mieli pewność, że efekty będą trwałe.

59 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Fotodepilacja - z kim warto współpracować?

Osobiście polecam dobrego lekarza medycyny estetycznej https://ranking.abczdrowie.pl/s/Lekarz%20medycyny%20estetycznej Wtedy będziemy mieli pewność, że efekty będą trwałe.

59 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Gabinet kosmetyczny

Ja myślę o otworzeniu gabinetu z zabiegami makijażu permanentnego. Na początek chciałabym zająć się makijażem permanentnym brwi 3 metodami . Chciałam się...

97 wypowiedzi
ostatnia 12.07.2018
Gabinet kosmetyczny

Według mnie podstawą przy otwieraniu salonu kosmetycznego są odpowiednia wiedza i umiejętności, które to można nabyć w trakcie dobrych szkoleń. Następnie należałoby...

97 wypowiedzi
ostatnia 02.07.2018
Firma w formie

Moda na zdrowy tryb życia dalej trwa i bardzo dobrze :) Sam należę do osób, które w wolnym czasie chętnie uprawiają sport - po takich zajęciach czuję się...

3 wypowiedzi
ostatnia 25.06.2018
Manicure "pod ręką"

Coraz częściej się widzi w centrach handlowych wysepki z zabiegami kosmetycznymi. _________________________ http://www.biokur.pl/

3 wypowiedzi
ostatnia 22.06.2018
Wyspy manicurowe

A z jakich akcesoriów do manicure'u korzystacie? Ja bardzoe często robię zamówienie na NailsCompany.eu. Ostatnio kupiłam tam efekt holo na paznokcie

16 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2018