Eurocash stawia na saloniki prasowe i convenience

Eurocash jest największym franczyzodawcą na rynku sklepów spożywczych. Teraz chce zdobywać wpływy w segmencie saloników prasowych i sklepów convenience.
Piątek
13.06.2014
Franczyzodawca abc i Groszka pokieruje rozwojem Inmedio i 1minute.
 

Grupa Eurocash rozpoczęła współpracę ze spółką HDS Polska, do której należą takie marki saloników prasowych jak Relay, Inmedio i 1minute. Na razie firmy podpisały umowę przedwstępną, ale gdy wejdzie ona w życie, największy franczyzodawca na rynku handlowym w Polsce zyska silne karty w rozgrywce o rynek salonów prasowych. Kupi bowiem od HDS Polska 51 proc. udziałów w spółce, która prowadzić będzie sieć sklepów Inmedio. Pod logo Inmedio działa becnie ponad 410 placówek detalicznych zlokalizowanych głównie w galeriach handlowych.

Kontrolowany przez Luisa Amarala gigant utworzy też specjalną spółkę, Eurocash Convenience, która uzyska prawa do wykorzystania znaku towarowego „1minute” do rozwoju sieci sklepów typu convenience, które łączą w sobie gastronomię i sprzedaż produktów FMCG w dogodnych lokalizacjach. Stanie się tak na podstawie umowy franczyzowej podpisanej z HDS.

– Dzięki umowie z HDS Polska, Grupa Eurocash pozyskuje partnera posiadającego unikalne na rynku polskim know-how w zakresie prowadzenia sklepów typu convenience. Z tego też powodu, operacyjne zarządzanie siecią Inmedio pozostanie w gestii HDS. Z kolei Eurocash, dysponując pakietem kontrolnym, będzie dążył do dalszego rozwoju sieci w oparciu o model franczyzowy oraz wzmocnienie pozycji placówek poprzez zapewnienie efektywnej i kompleksowej obsługi w zakresie dostaw – mówi Jacek Owczarek, dyrektor finansowy Grupy Eurocash.

- Współpraca z Eurocash stwarza szanse na dalszy rozwój obu sieci i wzmocnienie ich pozycji konkurencyjnej – dodaje Andrzej Kacperski, prezes HDS Polska.

Pierwszy sklep Inmedio w Polsce powstał w 1998 r. Jest to koncept komplementarny do rozwijanej przez HDS równolegle sieci Relay, obejmującej sklepy zlokalizowane w węzłach komunikacyjnych – na dworcach, lotniskach oraz stacjach metra. 1minute to z kolei typowe sklepy convenience. By umowa weszła w życie, zgodę musi wydać Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów. (gum)

 


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.