Zastępy młodych inżynierów

Do końca 2015 roku franczyzodawcy Mathriders chcą mieć łącznie 35 centrów nauczania.
Środa
18.06.2014
Właściciel szkół językowych Helen Doron wykorzystuje popularność matematyki w rozwijaniu nowego konceptu edukacyjnego.
 

Międzynarodowa Grupa Edukacyjna Helen Doron, włąściciel sieci szkół językowych, rozwija nowy koncept edukacyjny. Tym razem chce zafascynować słuchaczy w wieku 4-18 lat matematyką.
– Nasz sposób to bezstresowa nauka poprzez zabawę oraz odkrywanie wciąż nowych tajemnic matematyki – nauki, która opisuje cały świat – tłumaczy Małgorzata Grymuza, franczyzodawca Mathriders w Polsce. – Dzieci poznają świat liczb poprzez zabawę. Na przykład mają za zadanie ustawić z klocków wieżę w taki sposób, by ponumerowane klocki dały określoną liczbę. W ten sposób uczą się rozróżniać np. dziesiątki od jedności.

W tej chwili w ramach sieci działa 10 centrów nauczania, ale według zapowiedzi franczyzodawcy na początku roku szkolnego ma być ich 15. Punkty powstają zarówno w największych miastach, jak i małych miejscowościach.
– Cena licencji na biznes pod szyldem Mathriders jest zależna od zakresu wyłączności terytorialnej. Licencja na obszar 100 tys. mieszkańców to koszt ok. 25 tys. zł. W przypadku mniejszego terenu o wielkości 30 tys. mieszkańców inwestycja wyniesie połowę tej kwoty – tłumaczy Małgorzata Grymuza. – W ramach pakietu franczyzowego partnerzy otrzymują wyłączność na danym terenie, pełną metodę nauczania, materiały operacyjne, zestaw podręczników, a także dostęp do naszej wiedzy i szkoleń.

Centrum nauczania franczyzodawca otworzył przed trzema laty. Na swoim terenie prowadzi wraz z zatrudnionymi nauczycielami łącznie ponad 40 grup kursantów. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, a grupy liczą zwykle od czterech do ośmiu osób. Cena za miesięczne uczestnictwo w kursie to 150 zł. Przy takim obłożeniu szkoła może notować obroty na poziomie 30 tys. zł. Z tego jednak trzeba pokryć koszty wynajęcia lokalu i opłacić nauczycieli.

– Do takiej liczby słuchaczy dochodzi się z czasem. Zatrudnienie dodatkowych nauczycieli radzimy jednak już na początku działalności. Bez nich trudno będzie obsłużyć większą liczbę grup – tłumaczy Grymuza. – Biznes jest na tyle dochodowy, że bez problemu może stanowić jedyne źródło dochodów. Popyt na usługi edukacyjne w zakresie nauk ścisłych ma się dobrze i nie będzie spadał. Zwróćmy uwagę, że na koniec każdego etapu edukacji szkolnej pojawia się test, na którym sprawdzana jest wiedza matematyczna.
(gum)

 


POPULARNE NA FORUM

Przedszkole czeka na start

cbcv b https://apkeditorpro.xyz/ 20 hf hfj

13 wypowiedzi
ostatnia 26.09.2018
Na tropie młodego Einsteina

Computer is a platform for the every user and here windows setting that user can take more things by the help of this site.

1 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Angielski na licencji

Important part of the computer window is here how to enable bluetooth on windows 10 available for the window user and that user can share this site with all for the information.

1 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Budują i zyskują

This is my best game and i am not want to lose this spider solitaire online free game in my life. I gain so more things by the help of this game.

1 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Business po polsku

In this article you can learn more things about the clip and here clipboard history for the knowledge you can gain the more things about the clipboard.

1 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Buduj i zarabiaj

My child adores Bricks4Kidz! He does the after-school program at his school in Frisco. He is constantly energized when he leaves class, to disclose to me what they...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Szukam informacji o Szkołach Muzycznych YAMAHA

There are so many sites that I allude to for investigate. They give data in the article frame, an extraordinary way for sure. Their Affordable Essays are long and loaded with...

6 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

10 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018