20.06.2014

Biznes na wakacje

Na tegoroczne lato franczyzodawca przygotował nowy model współpracy franczyzowej – Lody Bonano Holiday.

Lody Bonano oferują swoim franczyzobiorcom cztery modele współpracy. Szyld firmy może zawisnąć nad tradycyjną lodziarnią, wyspą z lodami oraz punktem z lodami w istniejącej już restauracji. W te wakacje franczyzobiorcy mogą otwierać również niewielkie budki z lodami w letnich kurortach.
- To oferta skierowana do osób chcących otworzyć lodziarnie w miejscowościach typowo turystycznych, w których sezon sprzedaży trwa krócej, ale jest zdecydowanie bardziej intensywny. Osoby zainteresowane współpracą w ramach naszego najnowszego konceptu, Lody Bonano Holiday, powinny posiadać budkę lub lokal o powierzchni ok. 5 m2 albo miejsce, w którym będzie można ustawić niewielki kontener gastronomiczny – mówi Radosław Charubin, właściciel sieci.

Otwarcie lodziarni Bonano w Lubartowie. Fot. Lody Bonano

Od początku roku sieć Lody Bonano powiększyła się o 70 nowych punktów.

Franczyzobiorca Lodów Bonano prowadzący klasyczną lodziarnię musi przez pół roku wnosić opłatę za funkcjonowanie w sieci, która wynosi 600 zł miesięcznie. Składki pobierane są wyłącznie w okresie letnim, czyli wtedy, gdy trwa sezon.
- Jeszcze przed otwarciem lodziarni oferujemy doradztwo w wyborze lokalizacji, wyposażenia, przygotowujemy indywidualny projekt zagospodarowania lokalu, dokumentację sanitarną, oraz projekt reklamy zewnętrznej lodziarni. Zapewniamy także specjalistyczne szkolenia z zakresu receptur oraz obsługi urządzeń w pełni przygotowujące do prowadzenia lodziarni – tłumaczy Radosław Charubin.

Na uruchomienie lodziarni trzeba przeznaczyć ok. 50 tys. zł – to kwota, która powinna wystarczyć na przystosowanie i wyposażenie lokalu. Więcej o wymaganiach lokalowych Lodów Bonano przeczytasz w artykule na portalu lokalnabiznes.pl.

Sieć Lody Bonano liczy obecnie blisko 180 lodziarni, które działają na terenie całego kraju. Od początku tego roku sieć powiększyła się o 70 nowych punktów. Marka wywodzi się z Białegostoku, gdzie pierwszy szyld Lody Bonano pojawił się 10 lat temu.
(mak)