Piątek
27.06.2014
50 salonów do końca 2015 roku - taki plan rozwoju ma franczyzodawca sieci BodyConcept i DepilConcept. Jak zamierza go zrealizować?
 

Firma BodyConcept powstała w 2005 roku w Portugalii. W ciągu pięciu lat rozwinęła sieć do ponad 50 salonów. W Polsce pojawiła się pod koniec 2010 roku. Pierwszy salon pod logo BodyConcet został otwarty w Rzeszowie, kolejny w Warszawie.  Pół roku później właściciele firmy postanowili w Polsce rozwijać również sieć salonów DepilConcept.

Ideą obu konceptów było przybliżenie polskim klientkom usług kosmetycznych uznawanych za drogie i luksusowe. BodyConcept oferuje pakiety zabiegów na ciało, takie jak masaże próżniowe czy liposukcja bez skalpela, manicure, pedicure i zabiegi na twarz. W salonach sieci można też skorzystać z porad dietetyka.

Założeniem DepilConcept było z kolei odczarowanie w naszym kraju wizerunku depilacji laserowej, uważanej za bardzo ekskluzywną i przekraczającą możliwości finansowe większości Polek. Pakiety oferowane w ramach salonu obejmują zarówno zabiegi depilacji laserowej i fotoodmładzania, jak i tradycyjną depilację woskiem.

 Jeszcze kilka lat temu w Polsce działało 12 firm oferujących usługi depilacyjne i rozwijających się poprzez franczyzę. Dziś Depil Concept jest w tej dziedzinie monopolistą. Obecnie ma 9 salonów (jeden własny i osiem franczyzowych), bliźniacze BodyConcept zarządza natomiast dwoma placówkami (jedną własną i jedną franczyzową).

- Jesienią powstaną cztery nowe salony, jeden BodyConcept i trzy DepilConcept. Rok 2014 chcemy zamknąć z 10 nowymi placówkami. W przyszłym roku planujemy natomiast powiększyć zasięg sieci do 50 punktów. Dynamiczny wzrost będzie możliwy dzięki nowej strategii - będziemy nie tylko otwierać placówki pod naszym szyldem, ale również sprzedawać usługi depilacyjne innym salonom - mówi Mariusz Włoczkowski, specjalista ds. rozwoju sieci franczyzowej BodyConcept i DepilConceot.

Optymalny lokal pod salon BodyConcept lub DepilConcept powinien mieścić się w mieście zamieszkałym przez ponad 100 tys. mieszkańców. Minimalna kwota inwestycji w salon to 166 tys. zł. (mt)

 


Profil kobiety
Małgorzata Tomczak
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Gabinet kosmetyczny

Witajcie, planuję otworzyć salon kosmetyczny wraz z fryzjerem i szukam takiego wózka http://ayala.com.pl/product/akcesoria/wozek-fryzjerski-viki/ Stacjonarnie we Wrocławiu....

93 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018
Zabiegi laserem depilacja w Poznaniu

Takie znieczulenie jest konieczne. Po co się męczyć?

21 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Zabiegi laserem depilacja w Poznaniu

Ja słyszałam o znieczuleniu maścią. Straszyli mnie, że depilacja bikini boli. Nie mogę się jednak z tym zgodzić jestem po 3 zabiegach depilacji laserowej bikini i...

21 wypowiedzi
ostatnia 21.05.2018
Stracili wiarygodność

No i wyszło jak zawsze....

4 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Zamiast etatu, własny salon urody

No nie wiem ,czy tak jest rzeczywiście. Moja znajoma zdecydowanie ceni sobie pracę na etacie, a po pracy prowadzi taki mini salon urody z dojazdem do klienta.

17 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Zamiast etatu, własny salon urody

Ja też założyłam niedawno warsztat kosmetyczny i czytałam trochę o oparach z kosmetyków na których się pracuje, okazuje się że nie są one bezpieczne gdy spędza...

17 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2018
Skandaliczna współpraca z firmą JEAN LOUIS DAVID

Jakby ktoś szukał kredytu, aby wyjść z długów po takiej współpracy, polecamy taki oto ranking pożyczek: http://www.twojapierwszapozyczka.pl . Ceny w Jean Louis David...

7 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2018
Branży kosmetycznej grozi zapaść

Też przewiduję prędzej rozkwit niż upadek tej branży. Wystarczy sprawdzić, ile trzeba czekać do kosmetyczki na wizytę... Oczywiście taką obfitość klientów mają...

19 wypowiedzi
ostatnia 10.05.2018