Muszkieterowie mają plany do 2020 roku

W Międzynarodowym Kongresie Muszkieterów wzięło udział 3 tys. franczyzobiorców z Francji, Portugalii, Belgii i Polski.
Środa
02.07.2014
W Krakowie odbył się Międzynarodowy Kongres Grupy Muszkieterów. Polska jest coraz ważniejszym rynkiem dla Intermarché i Bricomarché.
 

Supermarkety spożywcze Intermarché i Bricomarché z branży „dom i ogród” należą do największych pod względem obrotów sieci franczyzowych w Polsce. Obroty te w 2013 roku wyniosły 4,89 mld zł. Do 2020 roku, czyli w ciągu najbliższych sześciu lat, Muszkieterowie zamierzają wzmocnić swoją obecność w rynku europejskim. Sieć supermarketów powiększy się zarówno we Francji, w Belgii, Portugalii i Polsce. Jednym z najważniejszych elementów Kongresu była prezentacja planu rozwoju Muszkieterów w Polsce do 2020 roku. Aktualnie nad Wisłą działa 207 supermarketów Intermarché i 97 supermarketów Bricomarché. Wśród założeń jest uruchomienie 500 nowych sklepów obu marek: docelowo ma ich być 800: 500 supermarketów Intermarché i 300 Bricomarché. Oznacza to konieczność otwierania kilkudziesięciu nowych sklepów rocznie. Drugim ważnym celem jest uzyskanie obrotów na poziomie kilku mld euro rocznie.

Kongres Grupy Muszkieterów odbył się w hali widowiskowo-sportowej Arena w Krakowie. Rozmach imprezy podkreślała aranżacja hali oraz ekran świetlny długości kilkudziesięciu metrów, na którym wyświetlano prezentacje biznesowe. Oprawę kulinarną imprezy zapewniała warszawska firma cateringowa Belvedere. Przebojem były oryginalne francuskie sery, specjalnie sprowadzane z Francji na tę okazję.

Wybór Polski na organizację najważniejszego wydarzenia Grupy Muszkieterów w roku wskazuje znaczenie tutejszego rynku. Rangę naszego kraju podkreśla również obecność dwóch polskich franczyzobiorców w międzynarodowych zarządach Muszkieterów. Jest to Marek Feruga, do niedawna szef polskiej Grupy Muszkieterów oraz Maciej Misan, poprzednio wiceprezes Grypy Muszkieterów w Polsce.
(mk)

 

 

 


doradca we franczyzie
/7/
ZOBACZ WIĘCEJ