Firma MarcPol działa na rynku od 26 lat, ale jej rozpoznawalność ogranicza się w zasadzie do Mazowsza.
Środa
09.07.2014
Polska sieć handlowa chce dzięki franczyzie otworzyć 18 nowych sklepów spożywczych.
 

- Jesteśmy również zainteresowani współpracą z lokalnymi sieciami sklepów lub właścicielami pojedynczych placówek o powierzchni powyżej 200 m2. Preferujemy współpracę na zasadzie franczyzy, ale dopuszczamy również możliwość ajencji. Chcemy zaoferować naszym partnerom elastyczną ofertę, ponieważ zależy nam na maksymalnym zwiększeniu potencjału obrotu towarowego w naszych sklepach – taką deklarację złożył Michał Kubajek, dyrektor ds. marketingu MarcPol w rozmowie z portalem dlahandlu.pl.

Strategia spółki zakłada, że do 2016 roku sieć powiększy się o 18 sklepów, m.in. w takich miastach, jak Żory, Turek, Zambrów, Ełk, Bełchatów, Sochaczew, Nieporęt czy Świdnik. Do tego potrzebuje jednak nowych lokalizacji. Na swojej oficjalnej stronie Marcpol informuje m.in. o poszukiwaniach lokali o powierzchni od 200 do 400 m2 w dużych miastach oraz działek położonych w ciekawych lokalizacjach („na osiedlach mieszkaniowych, przy głównych szlakach komunikacyjnych itp.”).

Nowych punktów sieć potrzebuje tym bardziej, że pod koniec maja utraciła 11 sklepów na rzecz Jeronimo Martins. W miejsce MarcPolów szyldy Biedronki pojawią się w województwie łódzkim, mazowieckim i śląskim. W sieci pozostało natomiast 65 sklepów, działających głównie na terenie Warszawy oraz w centralnej i wschodniej części Polski.

Szczegóły dotyczące zasad przystąpienia do sieci MarcPol nie są jeszcze znane - centrala nie odpowiada na liczne maile w tej sprawie. Jak nieoficjalnie dowiedział się portal Franchising.pl, MarcPol współpracę z niezależnymi przedsiębiorcami rozważał już jakiś czas temu. Doszło nawet do konkretnych rozmów o zasadach kooperacji. Franczyza może okazać się dla MarcPolu jedyną szansą pozostania na rynku i dalszego rozwoju sieci, biorąc pod uwagę rosnącą konkurencję ze strony dyskontów i innych sieci supermarketów. 

(gum)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.