Inwestycja w biznes wynosi ok. 55 tys. zł, jednak wystarczy dysponować kwotą 15 tys. zł. To zasługa współpracy z bankiem Credit Agricolé, dzięki której mobilną jednostkę można kupić w leasingu.
Sobota
12.07.2014
Mobilne kawiarnie Bike Café dojechały nad morze. Biznes prowadzi małżeństwo.
 

Władze Gdyni jeszcze przed rozpoczęciem wakacji wskazały 16 lokalizacji, w których działalność mogły rozpocząć mobilne punkty gastronomiczne. Na mocy rozporządzenia Urzędu Miasta ogłoszono konkurs, w którym wystartowało Bike Café oraz inne podmioty spełniające kryteria. Masterfranczyzobiorca Bike Café dostał zgodę na prowadzenie mobilnych kawiarni w dwóch lokalizacjach. Partner sieci, Marzena Kowalik, wspólnie z mężem Januszem planuje uruchomienie biznesu także w innych miejscach Trójmiasta.

- Rozporządzenie pozwala przemieszczać się mobilnym kawiarniom, ale nie może dojść do sytuacji, w której w danej lokalizacji znajdują się więcej niż dwie kawiarnie. Mobilne punkty muszą na noc usuwać się z lokalizacji, gdzie „stacjonują” – wyjaśnia Michał Łojewski, współwłaściciel Bike Café.

Kawiarnie Bike Café działają nie tylko w atrakcyjnych częściach miast, pojawiają się także imprezach organizowanych pod chmurką. Franczyzodawca pomaga partnerom dostać się na te imprezy, dzięki czemu kaworower od połowy lipca będzie gościł na trójmiejskim Targu Śniadaniowym, a w sierpniowy długi weekend na Festiwalu Leżaków w Dębkach. Małżeństwo Kowalików przed rozpoczęciem współpracy z Bike Café zdobyło doświadczanie w dużej korporacji z branży gastronomicznej. Franczyzobiorcy nie mieli doświadczenia w biznesie baristycznym, ale wystarczył ich zapał i udział w przygotowanym dla nich szkoleniu.

- Spodobał nam się pomysł na biznes, dlatego długo obserwowaliśmy punkty Bike Café w Poznaniu, gdzie powstały pierwsze mobilne kawiarnie. Zatrudniamy 5 osób,  oczywiście oboje również pracujemy w wolnych chwilach na rowerze – mówi Marzena Kowalik.
(dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Catering się opłata?

Słyszałem że catering okolicznościowy poznań jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym, w sam raz dla zabieganych - nie trzeba robić zakupów ani gotować, otrzymujemy...

3 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Catering się opłata?

Pewnie że opłaca się prowadzić firmę cateringową, Mam znajomego który prowadzi, firmę Nelson - Catering & Events i mają bardzo dużo zamówień , na co dzień jak i...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie w dobrym miejscu

Lokalizacja jest bardzo ważna moim zdaniem, często widać że restauracje czy trucki z jedzeniem gdy stoją w słabym miejscu to mają mały ruch. Ostatnio w centrum...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie na zamówienie

Sprawdź sobie Pure&Fresh - catering dietetyczny, diety pudełkowe, dieta na życzenie. No ogólnie są świetni, jedzenie jest wręcz przepyszne. Biorę od nich pełną dietę...

21 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Catering się opłata?

Witam serdecznie. Od pewnego czasu już pracuję jako kucharz w firmie cateringowej Weranda - catering poznań . Rozmyślam nad założeniem własnej działalności właśnie w...

3 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
McDonalds opinie o franczyzie

McDonald robi bardzo dobrą kawę. To im trzeba przyznać. ______________________ Praca licencjacka z marketingu

2 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Wynajem kelnerów

To może być bardzo dobra opcja biznesowa. _______________ Marketing

3 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Jedzenie na zamówienie

Moim zdaniem najwygodniejszą apką do zamawiania jest pizza portal, osobiście jeśli coś zamawiam to właśnie przez ich aplikację. Nie tylko pizza, ogólnie dobre jedzenie...

21 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2018