Franczyzobiorca Omega Kancelarie Prawne otrzymuje wyłączność terytorialną, dostęp do programów wspomagających prowadzenie działalności prawnej, m.in. Lex Prestige i Legalis oraz subdomenę na stronie internetowej centrali.
Sobota
19.07.2014
Nie trzeba być prawnikiem, żeby poprowadzić własną kancelarię. Jest jednak kilka innych warunków.
 

Początkowo dwa oddziały Kancelarii Prawnych Omega obsługiwały klientów w Siedlcach i Białej Podlaskiej. Obecnie sieć obejmuje pięć kancelarii własnych i dziewięć franczyzowych. Trwają prace nad uruchomieniem dwóch kolejnych – w województwie podkarpackim i pomorskim. Omega zajmuje się doradztwem prawnym na rzecz klientów indywidualnych i instytucjonalnych, dochodzi także roszczeń odszkodowawczych z tytułu wypadków komunikacyjnych, wypadków w pracy, w rolnictwie i błędów medycznych. Wśród pozostałych świadczonych usług znajdują się ochrona prawna firm i rodziny oraz windykacja wierzytelności.

- Do współpracy zapraszamy nie tylko prawników i radców prawnych. W tym biznesie liczy się także umiejętność pracy w zespole i budowania struktur handlowych. Jeśli jednak przyszły franczyzobiorca nie będzie miał kierunkowego wykształcenia, będzie musiał zatrudnić taką osobę. Jej wybór jest niezmiernie ważny, ponieważ zatrudnienie niewłaściwego prawnika wpłynie negatywnie na markę – wyjaśnia Jarosław Panasiuk, prezes zarządu.

Inwestycja w kancelarię wynosi 25-35 tys. zł. Część tej kwoty stanowi licencja Omegi, pozostałe pieniądze wydamy na wyposażenie biura w sprzęt komputerowy i meble. Dochodzą jeszcze wydatki na widoczne dla klienta z ulicy oznakowanie lokalu. Franczyzobiorca jest także zobowiązany do uiszczania comiesięcznej opłaty w uzgodnionej wysokości. Koszty są tak skalkulowane, że zapewniają obu stronom opłacalność współpracy. Własny lub wynajęty lokal powinien składać się z minimum dwóch pomieszczeń – sekretariatu i pokoju prawnika, a dodatkowo najlepiej, żeby sąsiadował z sądem lub prokuraturą

- Wielu klientów nawiązuje kontakt za pośrednictwem witryny internetowej. W tej branży nowo otwarte kancelarie prawne nie są postrzegane przez klientów jako wiarygodne. Na swoją pozycję muszą ciężko pracować, dlatego dużym ułatwieniem jest dla nich możliwość skorzystania z wiedzy i doświadczenia podmiotu o ogólnopolskim zasięgu i ustalonej renomie – twierdzi Jarosław Panasiuk.
(dw)


POPULARNE NA FORUM

Przywrócenie do pracy - kodeks pracy

Ciekawe informacje na temat kodeksu pracy znajdziesz na roedl.net. Zdecydowanie warto znać swoje prawa i obowiązki, warto zapoznać się też z możliwą ilością nadgodzin...

9 wypowiedzi
ostatnia 19.10.2018
Szukam prawnika z Poznania - projekty, negocjacje, umowy

Jeśli ktoś potrzebuje pracowników do firmy, służymy pomocą: http://www.legalizacjapobytuipracy.pl/

48 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2018
Zabezpieczenie BHP na magazynie

W zakładzie pracy potrzebne są różne zabezpieczenia bhp, również taśmy antypoślizgowe. Robiąc szkolenia bhp, można się dowiedzieć o takich rzeczach.

3 wypowiedzi
ostatnia 16.10.2018
znaki bhp

Nie słyszałem szczerze mówiąc

2 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
System jakości ISO 13485

Cześć, rozważam pozyskanie certyfikatu ISO 13485. Zastanawiam się nad firmą, która pomoże mi ten cel osiągnąć. Stąd moje pytaniem, czy korzystaliście może z usług...

1 wypowiedzi
ostatnia 08.10.2018
Sprzedam koszty, czyli handel fakturami

Przestrzegam przed „usługami” oferowanymi przez firmę B2BPartner Sa poprzez stronę www.sprzedamkoszty.com.

Niestety, po opłaceniu wymaganej kwoty (na konto serwisu...

11 wypowiedzi
ostatnia 04.10.2018
Szukam prawnika z Poznania - projekty, negocjacje, umowy

Ja z polecenia korzystałam z https://adwokatbartoszewicz.pl/ i mogę szczerze polecić. Bardzo sympatyczna i kontaktowa osoba.

48 wypowiedzi
ostatnia 26.09.2018
Biuro rachunkowe: Księgi idą do lamusa

Jeśli chodzi oprowadzenie własnej firmy, księgowość i wszelkie rozliczenia to ja ze swojej strony mogę polecić księgowość online -...

1 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018