Redan z nowym szefem

Zmiana na szczycie nie będzie dla franczyzobiorców jednoznaczna z wprowadzeniem nowego modelu współpracy. Stery firmy obejmie jej dotychczasowy wiceprezes, Bogusz Kruszyński.
Środa
23.07.2014
Dotychczasowy prezes zdradził, czy planuje sprzedaż akcji spółki zarządzającej franczyzowymi markami odzieżowymi Top Secret i Troll.
 

Radosław Wiśniewski, prezes i współtwórca spółki Redan, złożył rezygnację i od 18 lipca nie kieruje już sieciami Top Secret, Troll i Textilmarket. Zapewnia jednak, że jego decyzja pozostaje bez wpływu na dalsze działania grupy. Zwłaszcza, że stery w spółce przejmie jego dotychczasowy zastępca, Bogusz Kruszyński.
- W związku z tym, że proces restrukturyzacji Redan zbliża się do końca, a sytuacja finansowa Grupy jest ustabilizowana, oceniłem, że nie jest konieczny mój dalszy bezpośredni udział w zarządzaniu. Dlatego uznałem, że mogę opuścić Zarząd Redanu. Jednocześnie zapewniam, że nie mam zamiaru sprzedawać akcji Spółki. Nadal będę angażował się w zagadnienia strategiczne Grupy Redan, lecz teraz po stronie właścicielskiej – powiedział Radosław Wiśniewski, były prezes zarządu Redan SA i główny akcjonariusz Spółki.

Wiśniewski był jednym z przedsiębiorców, którzy powołali do życia Redan w 1995 roku. Funkcję prezesa w spółce sprawował w latach 1995-2004 i od 2012 do 2014 roku, w międzyczasie angażując się w prace rady nadzorczej firmy. Były już prezes ma większościowy pakiet akcji firmy. Na stanowisko nowego szefa rada powoła Bogusza Kruszyńskiego, który od 2012 roku zasiadał na fotelu wiceprezesa. Wydaje się więc, że dotychczasowy kurs spółki i model współpracy franczyzowej pozostanie w poszczególnych sieciach bez zmian.

- Współpraca z franczyzobiorcami i ajentami jest dla nas korzystniejsza. Obniżamy koszty centrali, gdyż koszty zatrudnienia pracowników pozostają po stronie partnera, a my zarabiamy na ustalonej prowizji. Oczywiście wszystko zależy od osoby przejmującej sklep i jego lokalizacji, ale dla placówki zmiany te najczęściej są korzystne. Niejednokrotnie franczyzobiorcy lepiej zarządzają kosztami i wydajniej pracują, co wpływa na podwyższenie jej rentowności – mówił Bogusz Kruszyński w wywiadzie dla Franchising.pl.

Zmiana w Zarządzie Redan związana jest z zakończeniem procesu restrukturyzacji finansowej Redan. Od strony organizacyjnej Grupa jest zorganizowana tak, że wszystkie operacje i aktywa części dyskontowej (czyli Textilmarket) wchodzą w skład spółki Adesso, zaś w części modowej – w skład spółki Top Secret i spółek zagranicznych. We wszystkich tych podmiotach Redan posiada 100 proc. udziałów. Każda z tych spółek ma swój niezależny zarząd, który odpowiada za wdrażanie strategii na rynku, na którym działa.
(gum)


POPULARNE NA FORUM

Zarobić na stylu

I like your post. It really useful with me. Thanks for sharing these useful information! - spotify web player

40 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

This really interesting post. Thanks for sharing! - hotmail login

18 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

18 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Medicine zamiast Reportera

Medicin ściąga towar z Indii, zapewne nie dla wyjątkowych tkanin i wykonania tylko leci po kosztach. Kupiłam spodnie, które nawet po praniach farbują skórę, dziwnie...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.07.2018