Klienci Granulka to najczęściej osoby o dochodach wyższych niż przeciętne. Szukają produktów czyszczących i pielęgnacyjnych, a oferta supermarketów i drogerii wydaje im się niewystarczająca. Zdecydowanie dominują kobiety, które zdaniem Tomasza Świetlika, stanowią ok. 90 proc. kupujących.
Środa
23.07.2014
Sklepy franczyzowe z chemią gospodarczą powstają także zagranicą. Wśród klientów dominują kobiety.
 

Sklepy z chemią gospodarczą Granulek wchodzą do Czech. Punkt w Ostrawie, na granicy Śląska Cieszyńskiego i Moraw, przywita pierwszych klientów 6 września. Będzie to drugi po wrocławskim, franczyzowy punkt sieci. Oprócz sklepów partnerskich, Granulek zarządza też dwiema placówkami własnymi: w Lublinie i Krakowie.
- Sklep w Ostrawie ma być dobrym początkiem inwestycji w Czechach. Jeśli wszystko sie powiedzie, nasz partner prawdopodobnie zdecyduje się na otwarcie kolejnego punktu w innym mieście. Współpraca z franczyzobiorcą w Ostrawie będzie opierać się na tych samych zasadach, co w przypadku partnerów polskich – mówi Tomasz Świetlik, jeden z założycieli Granulka.

​Gdy Tomasz Świetlik trzy lata temu otwierał pierwszy sklep w Lublinie ze wspólnikiem - Janem Staniewiczem, chcieli zaproponować klientom chemię gospodarczą i kosmetyki sprowadzane z krajów Zachodniej Europy, głównie Wielkiej Brytanii, Irlandii, Belgii i Holandii, Miały być to produkty nieznanych dotąd w Polsce marek, niedostępne w innych punktach sprzedaży.

- W Polsce panuje powszechne przekonanie, że produkty sprzedawane na naszym rynki są gorszej jakości, niż te zachodnie. Problem ten dotyczy krajów naszej części Europy. Badania rynkowe wykazały, że w Polsce jest duże zapotrzebowanie na artykuły czyszczące wysokiej jakości, niedostępne na krajowym rynku. Zdecydowaliśmy się więc "uderzyć" w tę niszę. I udało się – klienci dobrze oceniają nasze produkty i  wracają do nas – przekonuje Tomasz Świetlik.

Aby rozpocząć działalność pod szyldem Granulka trzeba przygotować się na inwestycję, którą franczyzodawca szacuje na 50-70 tys. zł. Doświadczenie w handlu nie jest warunkiem koniecznym, ważniejsza jest umiejętność zarządzania i dobór odpowiedniego personelu. Granulek oferuje franczyzobiorcom wsparcie na wszystkich etapach powstawania sklepu – od pomocy w poszukiwaniu lokalu, a potem jego aranżacji, przez dostarczenie narzędzi marketingowych i baz produktów, po kilkudniowe szkolenia wyjazdowe dla właścicieli i pracowników sklepu. Do końca roku powstaną też dwa nowe punkty partnerskie – w Kielcach i w Rzeszowie. 

- Staramy się być elastyczni, również w kwestiach lokalizacji. Sklepy mogą powstawać zarówno na osiedlach, jak i w pasażach handlowych czy przy większych ulicach miast. Oczywiście stawiamy pewne ograniczenia – nie chcemy otwierać punktów w miejscowościach poniżej 15 tys. mieszkańców, bo rynek jest tam po prostu zbyt mały, nie interesują nas też duże galerie handlowe – mówi Tomasz Świetlik.
(mt)


Profil kobiety
Małgorzata Tomczak
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Twarda woda

Much obliged for sharing this awesome information! You should post more perspectives in regards to various subjects moreover. I'm getting Law Essay Help amped up for this sort...

36 wypowiedzi
ostatnia 21.10.2018
Twarda woda

[url]https://eofficemedia.pl[/url]

36 wypowiedzi
ostatnia 20.10.2018
Twarda woda

A perfectly composed article, if just all bloggers take a gander Professional Academic Writing Services at your substance and gain from it than the web would be a far superior...

36 wypowiedzi
ostatnia 18.10.2018
Zarabianie przez internet

Instagram is a social media app that allows users to share photos and videos from their lives, add captions, edit filters, tweak settings and engage with others.Click ...

11 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2018
Eurocash zarabia coraz mniej

Giving your daughter a unique name can be a bit of a challenge. You want a name that helps her stand out but not one that she'll hate. Read this for more details unique girl...

13 wypowiedzi
ostatnia 17.10.2018
Zarabianie przez internet

Custom Invitation boxes you want to make your events or parties more memorable and also try to inspire your dear and loved ones with your priceless gifts.

11 wypowiedzi
ostatnia 16.10.2018
Eurocash zarabia coraz mniej

You have done a great job. I will definitely dig it and personally recommend to my friends. I am confident they will be benefited from this site my gmail login

13 wypowiedzi
ostatnia 15.10.2018
E-papierosy na cenzurowanym

Thankyou for sharing the data which is beneficial for me and others likewise to see. traffic flow seo

5 wypowiedzi
ostatnia 14.10.2018