Duka coraz bliżej franczyzy

Obecnie pod logo Duka działa ponad 30 sklepów – wszystkie należą do centrali i zlokalizowane są na terenie największych polskich miast. Najwięcej, bo aż osiem, jest ich w Warszawie.
Środa
30.07.2014
Prace nad konceptem idą pełną parą. Niebawem poznamy zasady współpracy.
 

W sierpniu 2013 rynek obiegła wiadomość o zmianie właściciela marki Duka, jednej z najpopularniejszych sieci ze sprzętem kuchennym. Wcześniejszy właściciel marki, szwedzka Grupa Bergendahls, oparła strategię rozwoju wyłącznie na placówkach własnych. Nowy, Grupa Grass, utworzył specjalną spółką Dom Deco, która będzie zarządzać rozwojem sieci. Padła też deklaracja o planowanej sprzedaży licencji na biznes.

Choć od tamtej pory minął blisko rok, to już wiadomo, że wdrożenie rozwoju w oparciu o franczyzę jest kwestią czasu. - Obecnie jesteśmy na etapie przygotowywania niezbędnej dokumentacji. Oznacza to, że planowany w ubiegłym roku rozwój modelu franczyzowego wchodzi w fazę realizacji. W stosownym momencie poinformujemy o dalszych krokach – mówi portalowi Franchising.pl Teresa Szynkiewicz, dyrektor zarządzająca Duka Polska.

W opracowaniu zasad współpracy franczyzowej spółce pomaga firma PROFIT system, specjalizująca się w doradztwie franczyzowym.

Rynek artykułów gospodarstwa domowego, w tym akcesoriów kuchennych, w ostatnich latach radził sobie bardzo dobrze. Przyczyną jest przede wszystkim ogromna popularność programów kulinarnych, jak choćby „Kuchenne rewolucje”, „Master Chef”, „Top Chef”, czy „Piekielna Kuchnia”. Polacy, zapatrzeni w światowe i rodzime gwiazdy kuchennej sceny pragną gotować jak one, a by osiągnąć cel, masowo kupują wyposażenie kuchenne podobne temu wykorzystywanemu na ekranie. Z badań zrzeszenia producentów artykułów gospodarstwa domowego CECED wynika, że w pierwszym kwartale tego roku sprzedało się o 30 proc. więcej robotów kuchennych niż przed rokiem. W 2013 roku wzrost w analogicznym okresie wyniósł tylko 10 proc.

Niebawem będziemy mogli się przekonać, w jakim stopniu franczyza przełoży się na wzrost liczby punktów. Być może wśród amatorów gotowania znajdą się chętni na własną Dukę.

(gum)


POPULARNE NA FORUM

Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Najlepsze mieszkania znajdziecie na https://www.dobryadres.pl/sprzedaz/mieszkania/szczecin/ . Super oferta mieszkań w Szczecinie.

316 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018
Styllodecor - opinie o współpracy

Witam, Będę się spotykał z właścicielem i chce nawiązać współpracę. Czy ktoś już z facetem współpracuje? Proszę o informacje. Tel. 883 375 616

7 wypowiedzi
ostatnia 17.09.2018
Branża metalowa- co i jak ?

Od 3 lat prowadzę firmę spawalniczą w Rzeszowie i brak pracy nie narzekam, głównie spawam tigiem zatrudniam 2 osoby. Przede wszystkim jak chcesz świadczyć usługi to...

42 wypowiedzi
ostatnia 16.09.2018
Donica domowa

Very good information! thank you! play solitaire

4 wypowiedzi
ostatnia 15.09.2018
Donica domowa

its great post and help me alot. please keep continue posting articles on your great site. https://games.lol/mini-game/best-classic-spider-solitaire/

4 wypowiedzi
ostatnia 15.09.2018
Gdzie najlepiej kupić mieszkanie pod wynajem?

Też wydaję mi się, że jak myślisz o mieszkaniu pod wynajem, to najlepszym wyborem będą miasta studenckie. Tutaj...

316 wypowiedzi
ostatnia 13.09.2018
Jaki sklep z meblami kuchennymi

Też mi się wydaje, że takie meble na wymiar wykonane u sprawdzonego stolarza będą dobrym wyjściem ;)

6 wypowiedzi
ostatnia 04.09.2018
Styllodecor - opinie o współpracy

Witam Czy któś podpisał już umowę? Co o tym sądzicie?

7 wypowiedzi
ostatnia 01.09.2018