W koncept HomeInvest zainwestować można od 10 tys. do 450 tys. zł. Na razie jego twórca zarządza trzema własnymi mieszkaniami, nabytymi w celach inwestycyjnych.
Piątek
01.08.2014
Koncept Home Invest pozwala zarabiać na nieruchomościach. Nawet tym, których nie stać na nie.
 

Piotr Kamiński zarabia na wynajmie nieruchomości mieszkaniowych od 2009 roku.  Teraz postanowił podzielić się swoim know-how z partnerami, którym oferuje przystąpienie do programu Home Invest. To patent na pomnażanie kapitału dla tych, którzy dysponują wolnymi środkami, ale niekoniecznie chcieliby je lokować na rynkach finansowych bądź w bankach. Wehikułem inwestycyjnym są nieruchomości, ale, co istotne, nie trzeba mieć gotówki potrzebnej do zakupu mieszkania ani też zaciągać kredytu hipotecznego.
- To również propozycja dla osób, które nie mają czasu lub możliwości, by otworzyć i zarządzać własną firmą, ale jednocześnie chciałyby, by ich kapitał pracował – mówi Piotr Kamiński.

Na czym polega inwestycja? Zasady współpracy zależą od kwoty inwestycji. Osoba dysponująca kwotą 250-450 tys. zł (to górny przedział inwestycji), która zgłosi się do Home Invest, może liczyć, że przedstawiciele firmy wyszukają dla niej mieszkanie w lokalizacji gwarantującej zysk z najmu.
- By był on jak największy, zapewniamy też remont i adaptację lokalu w odpowiednim standardzie. Klient może też liczyć na obsługę prawną i księgową – mówi Kamiński.

Partnerzy dysponujący kwotami od 50 tys. zł przystępują do specjalnie powołanej spółki komandytowej, której komandytariusze (wspólnicy) „składają” się na zakup nieruchomości inwestycyjnej. Gdy uzbiera się odpowiednia kwota, Home Invest kupuje wybraną nieruchomość, po czym ją wynajmuje. Zyski z tego źródła są dzielone między wspólników proporcjonalnie do ich wkładu.  

- Jako spółka możemy obniżyć koszty, które inwestorzy ponosiliby normalnie samodzielnie tj. księgowość, obsługa prawna, weryfikacja najemców wykluczająca nierzetelnych płatników oraz obsługa wynajmu. To daje możliwość osiągnięcia zysku rzędu 8-9 proc. w skali roku. Dlatego proponujemy naszym inwestorom, że póki zysk nie przekroczy 7 proc., cały profit należy do nich. Dopiero od nadwyżki ponad tę kwotę pobieramy 50 proc. prowizji. Czyli np. gdy mieszkanie zarobi realnie 9 proc. swojej wartości, inwestorzy otrzymują 8 proc., a my 1 proc. - mówi koordynator HomeInvest24.pl.

Jest jeszcze opcja przewidująca wkład finansowy w przedziale 10-50 tys. zł. W tym przypadku potencjalna stopa zwrotu sięgnie od 5 do 10 proc. rocznie.
- Środki te przeznaczymy na wynajęcie atrakcyjnego mieszkania od osoby trzeciej aby następnie je wyremontować i przygotować według naszych standardów, a później podnajmować je z zyskiem – zapowiada Kamiński.  

Twórca Home Invest podkreśla, że jego pomysł na inwestowanie jest znacznie bezpieczniejszy od całego szeregu innych ofert – od banku, który może przecież upaść, przez fundusz inwestycyjny, który może zaliczać kiepskie wyniki, po własny biznes, który może zbankrutować.  - Nieruchomość będzie stać i zarabiać – twierdzi Kamiński.

100 proc. pewności nie ma jednak nigdy. Inwestowanie w nieruchomości pod wynajem ma duże szanse powodzenia, jeśli rzeczywiście lokalizacja mieszkania będzie atrakcyjna, a jego standard zapewni możliwość poboru wysokiego czynszu. Warunkiem jest jednak znalezienie chętnego na skorzystanie z naszej oferty. Na regularne zyski możemy liczyć tylko wówczas, gdy uda nam się pozyskać najemcę, najlepiej długoterminowego. Bez najemców nieruchomość będzie stać… i generować koszty. To może być jednak również argument za tym, by powierzyć tego typu lokatę firmie, która powalczy o najemcę za nas. Zwłaszcza, że jej zysk pochodzi nie tylko z prowizji od zakupu nieruchomości (5 proc.) ale również z profitów generowanych przez spółkę, która zarządza lokalem.

Więcej informacji z rynku nieruchomości komercyjnych można znaleźć w portalu lokalnabiznes.pl

(gum)    


POPULARNE NA FORUM

Wiosna należy do pośredników

Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Amazing post. Appreciate it and look forward to seeing many more. Thanks from Alpha Male..

24 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Wiosna należy do pośredników

People of the internet are pleased with the work that goes on here. All the writers here do a wonderful writing job and they have earned the respect of hundreds of thousands of...

24 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Wiosna należy do pośredników

Nice blog post published here. The writer has definitely improved over the past few months and this post is a proof of that. I would love to see some more blog posts as good as...

24 wypowiedzi
ostatnia 15.06.2018
Wiosna należy do pośredników

Amazing post! We love the content and have shared this with our social media network! Appreciated from the hotel digital marketing agency.

24 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Wiosna należy do pośredników

A lot of people have been disappointed with your work here lately, and it's clear to see why. You don't seem to put as much effort into your articles as you used to and that's...

24 wypowiedzi
ostatnia 10.06.2018
Przeprowadzki międzynarodowe - czy możecie kogoś polecić

Trzeba poszukać kogoś w internecie. To jest raczej niszowa branża. ___________________ Pisanie prac magisterskich - ogłoszenia

4 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Deweloper w małym mieście

Mój wujek prowadzi w małej miejscowości z Wielkopolski firmę budowlaną PRB ADAM budują w Poznaniu domy, zajmują się remontami i wykończeniami i bardzo dobrze firma...

14 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Deweloper w małym mieście

Mój wujek prowadzi w małej miejscowości z Wielkopolski firmę budowlaną http://www.prb-adam.pl budują w Poznaniu domy, zajmują się remontami i wykończeniami i bardzo...

14 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018