Zaprojektowała sobie franczyzę

Poniedziałek
04.08.2014
Lidia Kalita, polska projektantka mody, zdecydowała się na rozwój swojej marki na licencji franczyzowej.
 

Lidia Kalita to polska projektantka z ponad 20-letnim doświadczeniem. Do tej pory zajmowała się tworzeniem kolekcji dla marki Simple, którą sama założyła. Ten rozdział jest już jednak zamknięty. Projektantka 8 lat temu wraz z siostrą sprzedały za 32 mln zł Simple innej odzieżowej spółce - Gino Rossi. W 2013 roku Lidia Kalita zdecydowała się na otwarcie butiku pod własnym nazwiskiem, w którym sprzedaje swoje kolekcje. Pierwszy salon ruszył w lutym tego roku w Domu Mody Klif w Warszawie, kolejny powstał w stołecznej Galerii Mokotów. Na przełomie sierpnia i września franczyzobiorca otworzy sklep w gdyńskim Klifie. - Interesują nas prestiżowe centra handlowe w miastach powyżej 200 tys. mieszkańców – mówi Justyna Gustaw, która odpowiada za kontakt z potencjalnymi franczyzobiorcami.

Przedsiębiorcy zainteresowani inwestycją w sklep Lidia Kalita powinni dysponować kwotą minimum 300 tys. zł, która pokryje koszty wyposażenia lokalu o powierzchni 50-80 m2 (250 tys. zł) oraz wykupienie licencji o wartości 50 tys. zł. Franczyzodawca oferuje wsparcie w zakresie rekrutacji i szkolenia personelu. Jest ono szczególnie ważne, ponieważ w salonach luksusowych marek klienci zwracają uwagę nie tylko na ofertę, ale także surowo oceniają standardy obsługi klienta.
- Rekrutacja jest dwuetapowa. Prowadzi ją nasz menedżer sprzedaży. Po wstępnej selekcji (rozmowa) odbywa się druga rozmowa z projektantką. Szukamy kandydatek z doświadczenie w handlu w markach luksusowych, otwartych na klienta, elokwentnych, z pasja do mody. Nasz personel jest ubrany w ubrania LK. Co sezon nasze asystentki sprzedaży mają specjalne zaprojektowane stroje służbowe – dodaje Justyna Gustaw.

Lidia Kalita nie zapomina także o promocji swojej marki. - Mamy w planach organizację pokazu mody oraz  specjalnego pokazu dla klientów CH Klif w Gdyni. Przygotowujemy również spotkania w salach ty[u VIP dla klientek, połączone z prezentacją nowości w kolekcji. Będziemy tez obecni, jako marka oraz w osobie Lidii Kality, w nowych edycjach programów rozrywkowych związanych z branżą modową, ale na razie nie możemy informować o szczegółach współpracy. Dodatkowo, na stałe współpracujemy z gwiazdami i prezenterami, prowadzącymi popularne programy rozrywkowe i informacyjne w Polsce. Jesteśmy nieustannie obecni we wszystkich tytułach prasy kobiecej oraz na portalach modowych. Poza tym, wciąż rozbudowujemy bazę klientek, aby mogły być na bieżąco informowane o nowościach i wydarzeniach związanych z marką poprzez newsletter. Mamy także bardzo prężnie działające fanpage na FB, Instargam oraz Tublr – wylicza menedżerka.
(dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.