W.Kruk: akcje po 35-43 zł

Poniedziałek
17.06.2002
17 czerwca początek zapisów na akcje W.Kruk
 
Rada W.Kruk ustaliła przedział cenowy akcji na 35-43 zł. Jest to zdecydowanie poniżej wyceny dokonanej wcześniej przez analityków CDM Pekao S.A, którzy uznali, że akcje spółki są warte 45-50 zł.

W cenie tej uwzględnione już zostało 30-procentowe dyskonto związane z inwestycją w spółkę, pochodzącą z nowej, nie notowanej na GWP branży. Zarząd W.Kruk oczekiwał, że widełki cenowe zbliżone będą do wyceny CDM Pekao S.A.

Do oferty trafi więcej akcji niż planowano. Całość swojego portfela postanowił bowiem sprzedać Enterprise Investors, który dysponuje 552,7 tysiącami walorów. W tej sytuacji rada nadzorcza postanowiła dokonać przesunięć pomiędzy transzami. Pula akcji oferowana inwestorom indywidualnym została zwiększona z 200 do 500 tysięcy, a instytucjonalnym z 487 do 739,7 tysięcy.

Chęć wycofania się, pomimo niewygórowanej ceny, drugiego co do wielkości udziałowca ze spółki W.Kruk także musiała spowodować pewien niepokój wśród inwestorów instytucjonalnych. To również zaważyło na cenie, którą są skłonni zapłacić za akcje. - uważa Marek Świętoń, analityk ING BSK AM.

Tymczasem zarząd W.Kruk wyjście Enterprise Invesstors z inwestycji w spółkę uważa za oczywiste.

Enterprise Investors jest funduszem, który zawsze inwestuje na określony czas w spółkę. W akcjonariacie naszej spółki jest i tak długo, bo aż 9 lat - mówi Jan Rosochowicz, prezes W.Kruk.

Więcej: Puls Biznesu, 17 czerwca 2002
Puls Biznesu

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Na pewno warto wyposażać się w różnego rodzaju narzędzia, które pomogą usprawnić naszą pracę :) Ja na przykład korzystam z ticketing system od...

95 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Sklep muzyczny

Cześć, znalazłem fajny sklep muzyczny Tryton Music , można w nim przez internet zamawiać potrzebne nam rzeczy różne sprzęty oraz inne. Szeroki asortyment sklepu można...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Planuję założyć własną działalność - od czego zacząć?

Musisz pamiętać o wielu rzeczach. Wszystko zależy od profilu Twojej działalności. Jeśli chcesz działać w branży IT to kup sprzęt, jeśli e-commerce to zainwestuj w...

95 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us Beets

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Cool stuff you have and you keep overhaul every one of us Beets

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Hodowla psów: Trudne życie hodowcy

Congrats on having such well managed site! It has good looks and contains informative content as well.We are an online platform where students check & write reviews for...

58 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Damskie torebki

Ja torebki kupuję w sieciówkach. Nie widzę nic ciekawego w tym, żeby mieć bardzo drogie. Oczywiście jest to świetna sprawa, mam dwie droższe, ale raczej staram się, by...

19 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018
Skuteczna i tania reklama małej firmy

Można postawić na reklamę świetlną czy litery przestrzenne. Nam litery podświetlane wykonała firma https://reklama-bielsko.com/ Mamy też od nich reklamę na...

402 wypowiedzi
ostatnia 18.06.2018