17.06.2002

W.Kruk: akcje po 35-43 zł

17 czerwca początek zapisów na akcje W.Kruk

Rada W.Kruk ustaliła przedział cenowy akcji na 35-43 zł. Jest to zdecydowanie poniżej wyceny dokonanej wcześniej przez analityków CDM Pekao S.A, którzy uznali, że akcje spółki są warte 45-50 zł.

W cenie tej uwzględnione już zostało 30-procentowe dyskonto związane z inwestycją w spółkę, pochodzącą z nowej, nie notowanej na GWP branży. Zarząd W.Kruk oczekiwał, że widełki cenowe zbliżone będą do wyceny CDM Pekao S.A.

Do oferty trafi więcej akcji niż planowano. Całość swojego portfela postanowił bowiem sprzedać Enterprise Investors, który dysponuje 552,7 tysiącami walorów. W tej sytuacji rada nadzorcza postanowiła dokonać przesunięć pomiędzy transzami. Pula akcji oferowana inwestorom indywidualnym została zwiększona z 200 do 500 tysięcy, a instytucjonalnym z 487 do 739,7 tysięcy.

Chęć wycofania się, pomimo niewygórowanej ceny, drugiego co do wielkości udziałowca ze spółki W.Kruk także musiała spowodować pewien niepokój wśród inwestorów instytucjonalnych. To również zaważyło na cenie, którą są skłonni zapłacić za akcje. - uważa Marek Świętoń, analityk ING BSK AM.

Tymczasem zarząd W.Kruk wyjście Enterprise Invesstors z inwestycji w spółkę uważa za oczywiste.

Enterprise Investors jest funduszem, który zawsze inwestuje na określony czas w spółkę. W akcjonariacie naszej spółki jest i tak długo, bo aż 9 lat - mówi Jan Rosochowicz, prezes W.Kruk.

Więcej: Puls Biznesu, 17 czerwca 2002

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0