Chata Polska od 1997 roku, kiedy powstał pierwszy sklep spożywczy, rozwinęła sieć liczącą 192 punkty, z czego 170 zarządzają franczyzobiorcy.
Wtorek
12.08.2014
Chata Polska stawia na współpracę z lokalnymi producentami oraz inwestuje w markę własną.
 

Chata Polska działa w sześciu województwach zachodniej Polski (wielkopolskie, lubuskie, kujawsko-pomorskie, dolnośląskie, zachodnio-pomorskie i łódzkie), w których poszukuje partnerów. Pod koniec roku pod szyldem Chaty Polskiej ma działać ponad 200 sklepów. Centrala stara się skutecznie walczyć z konkurencją delikatesów.
- Ciągle wzmacnia się pozycja dyskontów, których ekspansja kieruje się w stronę coraz mniejszych miast. Dyskonty ewoluowały od formy magazynowej z produktami na paletach do rangi przyjaznego i schludnego supermarketu, który powoli staje się osiedlowym sklepem „pierwszego kontaktu”. Ponadto sieci handlowe inwestują w marketing marek własnych. Dążą one do zajęcia w świadomości klienta pozycji zarezerwowanej do tej pory dla marek producentów. Nowa strategii Chaty Polskiej pokazuje, że podążamy za trendami konsumenckimi - mówi Helena Rumińska, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju.

- Motto naszej strategi brzmi „Blisko, lokalnie, naturalnie”. Polega ona na promowaniu lokalnych producentów spożywczych, które zostały oznaczone specjalnym godłem gospodyni. Strategia wpisuje się w aktualne trendy rynkowe – klienci są coraz bardziej świadomi w trakcie zakupów: dbają o swoje zdrowie, sprawdzają składniki oraz weryfikują rzetelność producentów i dystrybutorów. W ramach współpracy z lokalnymi wytwórcami żywności w naszych sklepach można także kupić asortyment własnej marki Spiżarnia Chaty Polskiej

Do sieci mogą przyłączyć się przyszli i obecni właściciele sklepów, które prowadzone są w formacie samoobsługowym na powierzchni minimum 100 m2. Klimatyzowany lokal z parkingiem powinien znajdować się w okolicy osiedla. Warto jednak zapoznać się z wymaganiami konkretnego samorządu, by placówka mogła uzyskać koncesję na sprzedaż alkoholu. Inwestycja w biznes zależy od powierzchni lokalu oraz od wyniki inwentaryzacji przeprowadzonej przez przedstawiciela franczyzodawcy, który ocenia koszty wdrożenia standardów Chaty Polskiej i zagospodarowania sali sprzedaży. Miesięczna opłata franczyzowa zależy od modelu współpracy i wynosi od 100 do 600 zł. W zamian franczyzobiorca ma do dyspozycji pomoc opiekuna sklepu oraz specjalisty ds. optymalizacji asortymentu, szkolenia z obsługi klienta i na poszczególnych stoiskach sklepu.

(dw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.