12.08.2014

Zyski z dodatkowych usług

Sklepy Małpka Express zarabiają coraz więcej na swoich strefach gastronomicznych, dlatego centrala poszerza ich ofertę.

2,5 tys. indeksów produktowych - takie jest zwykle zatowarowanie sklepów Małpka Express, dzięki czemu punkty działają w formacie convenience umożliwiającym klientom zrobienie najważniejszych zakupów w krótkim czasie. Sieć poszła jednak dalej, ponieważ jej placówki, dzięki wyodrębnionej strefie, stały się także fast foodami. Ich rosmąca popularność sprawiła, że centrala zdecydowała się wprowadzić sezonowe zestawy, w których znalazły się m.in. hot dogi, croissanty i napoje.
- Strefa Cafe jest jednym z najważniejszych wyróżników oferty naszych sklepów przyciągającym klientów do Małpki Express. Dlatego staramy się ją rozwijać. Już jakiś czas temu wprowadziliśmy do oferty zuppery (automaty z zupami) oraz automaty z kostkami lodu do napojów. Zestawy są kolejnym elementem, strategii stopniowego wzbogacania oferty naszych sklepów – mówi Przemysław Mroczek, dyrektor departamentu marketingu Małpka SA.

sklep Małpka Express Fot. Małpka Express

Małpka Express współpracuje ze sklepem internetowym Merlin.pl. W ramach współpracy w placówkach Małpka Express powstały punkty odbioru Merlina, gdzie klienci mogą bezpłatnie odebrać zakupy zamówione na stronie sklepu.

W ostatnim kwartale Małpka Express zdecydowanie przyspieszyła ekspansję otwierając swój sklep numer 300 w stolicy Wielkopolski. Miesięcznie powstaje 20-30 placówek. Najwięcej sklepów działa w województwie śląskim (63), zachodniopomorskim (43), wielkopolskim (40) oraz dolnośląskim (33), z czego większość funkcjonuje w największych miastach województw: Katowicach, Szczecinie, Wrocławiu i Poznaniu.

- Dzięki szybkiej ekspansji i otwarciu 300 sklepów, Małpka Express staje się rozpoznawalna w całej Polsce końca grudnia uruchomimy ponad sto kolejnych sklepów na terenie całego kraju. System partnerski odgrywa dużą rolę w rozwoju naszej sieci. Oferujemy atrakcyjny system rozliczeń i gwarantowane wynagrodzenie. Dzięki temu wielu handlowców decyduje się nawiązać z nami współpracę. Ci, którzy posiadają już własne sklepy, mogą liczyć na dodatkowe wynagrodzenie w formie czynszu za wynajem powierzchni – informuje Maciej Szturemski, prezes zarządu spółki Małpka.

(dw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0